כבר אי אפשר להתעלם מהתופעה

זהו המקום להעלאת חוויות, שאלות, תגובות, הערות והארות בנושאים הקשורים לריצה. בין חברי המועדון יש מאמנים, רצים ותיקים, רצים פחות ותיקים אשר אוהבים מאד לרוץ ולדבר על ריצה. זוהי הבמה ואתם מוזמנים להעלות כל נושא העולה על דעתכם.
amih77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי amih77 » 31 מאי 2010 17:08

אגב משהל, סיפרתי לך שלפני שבועיים עמדת במוקד שיחת ליל שבת מחוץ לביכנ"ס המרכזי ברבבה? אתה התל אביבי היחיד שמכיר 4 תושבים בחור שלנו.
רוצה להיות התל אביבי היחיד ששתה בלוויני 17 שנה בחור שלנו?...

DoronOm
יצירת קשר:

הודעהעל ידי DoronOm » 31 מאי 2010 17:28

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>רוצה להיות התל אביבי היחיד ששתה בלוויני 17 שנה בחור שלנו?...<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>צימרינג, תראה לאיפה השרשור שלך התעלה.

MosheL
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MosheL » 31 מאי 2010 17:43

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>רוצה להיות התל אביבי היחיד ששתה בלוויני 17 שנה בחור שלנו?...<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>לכבוד גדול יחשב לי

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 31 מאי 2010 17:54

משהל, אתה מפתיע אותי. נעמי קליין וחנה ארנדט באותה נשימה? אומנם לא קראתי את "נו לוגו" אבל לא התרשמתי שמדובר בקליבר של ארנדט.
אגב, שתיה של בלוויני ברבבה לא הולך טוב עם נעמי קליין...

amih77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי amih77 » 31 מאי 2010 17:57

אולי נשלב את המשתה (משט-משתה, הבנתם את החידוד?...) עם ריצטיול "דגול מרבבה".
speaking of which...קובי"ש מאחר ובעוד איזה שבועות נכנס לאימונים למרתון, אולי אפשר לסגור על ה4/6 או ה11/6?

MosheL
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MosheL » 31 מאי 2010 18:06

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>אולי נשלב את המשתה (משט-משתה, הבנתם את החידוד?...) עם ריצטיול "דגול מרבבה".speaking of which...קובי"ש מאחר ובעוד איזה שבועות נכנס לאימונים למרתון, אולי אפשר לסגור על ה4/6 או ה11/6?<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>רעיון טוב, אני בעד 11.6 (ב - 4.6 אני נהג בוס של הצוערת)תשלח את צבי לבנון לאימונים ...

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 31 מאי 2010 18:13

גמני בעד ה-11, משהל תדאג להביא אתך את דנה צימרמן-קליין.

MosheL
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MosheL » 31 מאי 2010 18:15

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>משהל, אתה מפתיע אותי. נעמי קליין וחנה ארנדט באותה נשימה? אומנם לא קראתי את "נו לוגו" אבל לא התרשמתי שמדובר בקליבר של ארנדט.אגב, שתיה של בלוויני ברבבה לא הולך טוב עם נעמי קליין...<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>נשמתי בין לבין, זה באמת לא באותו קאליבר,והקשר הוא נושאי בלבד. ארנדט כותבת כפילוסופית היסטוריונית ומטרימה את הכניסה של האמריקאים\רוסים לואקום שיצרה ההתקפלות של האירופאים מהקולוניות. קליין כותבת כעיתונאית (מוטית) ומתארת את הכניסה בפועל של האמריקאים. את "נו לוגו" לא קראתי, דיקטטורת ההלם כתוב מצוין. כשקוראים ספר אתה לא חייב לאמץ את הדעות של הכותב ועדיין להנות ממנו. אני נוהג להמליץ למי שקורא את הספר שלה שיקרא קודם כל את הפרק שעוסק בישראל ואח"כ יבין באיזה משקפיים נכתבו שאר הפרקים.
זהו, נגמרו ספרים להיום,
תיכף מתחילים לגעגע אינטרואלים בהדר יוסף.

assafzim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי assafzim » 31 מאי 2010 21:42

חלושעס - אני אוהב על הסגנון שלך. נופת צופים. אני עדיין חושב שבעיקרי הדברים - מתינות, התאמה אישית, לא לתקן את מה שעובד, ורתיעה מהחלק השיווקי של הטרנד - אני מסכים עם נחשון. אחד הלינקים שנחשון נתן אומר דברים שהם כמעט זהים למשהו שכתבתי פעם בשוונג. אני גם חושב שלצד ההייפ השיווקי המגוחך מסביב לויבראם, יש גם הרבה סגירות מחשבתית מהצד השני. ההגדרה של ממבו ג'מבו פסאודו מדעי איננה כל דבר שלא מתיישב עם מה שעד היום חשבנו שהוא נכון. אחד הלינקים שנחשון נתן משקף בדיוק את העמדה שלי, ואגב דומה מאוד לדברים שכתבתי פעם בשוונג. http://www.facebook.com/notes/boulder-r ... 3203788772יש ראיות שריצה יחפה עושה כל מיני דברים טובים. עוד אין ראיות שהיא מפחיתה פציעות. ואני גם רוצה לצטט מהשרשור החביב להבה נרוצה:I'm not sure I understand what you are getting at, or the need to be insulting.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 31 מאי 2010 23:56

צים, קצת הומור עצמי. לא כל שטות שלי צריך לקחת ללב. פשוט נתת לי קצת השראה.בידידות.

shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 09 יוני 2010 12:00

אייפון גרבי קומפרשן וויבראשם. שלום 2010.
http://www.youtube.com/watch?v=LB5YkmjalDg

shohat
יצירת קשר:

Re: כבר אי אפשר להתעלם מהתופעה

הודעהעל ידי shohat » 13 מאי 2014 11:40

אז בימים האחרונים הסנסציוניזם התהפך: מהתלהבות חסרת פרופורציה מ"הריצה היחפה", הסדר פשרה של חברת VIbram מוצג כהפרכה של הגישה מעיקרה.

כמה דברים שכתבתי בנושא בשירשור בפורום של תפוז:
בואו נתחיל מכך, שכרגיל, קיים פער בלתי-נסבל בין העובדות המוצקות לבין הרעש שהמדיה הכללית והשיח הציבורי עושים מזה.
אולי זה צדק אירוני, כי מצד אחד Vibram נהנתה מזה, ועוד איך (טרנד כפפות הרגל והשכנוע של אנשים לשלם מאה דולר ויותר כדי לרוץ יחפים), והיום היא סובלת מזה.
ממש כפי שהטענות על ריצה יחפה כפתרון לכל הבעיות הוצגו באופן מופרז לחלוטין, כך ממש גם הדיווחים על בסיס הקייס המשפטי הזה, שהנה הוכח שריצה יחפה גורמת נזק, הם לא רציניים.
אף אחד לא יכול לחשוד בי כתומך גדול של טרנד הריצה היחפה. הגישה שלי תמיד היתה שנחמד לשלב מדי פעם 30-40 דקות ריצה קלה יחפה על הדשא, לבצע מתגברות וכו', אך גם גישה מאד מסויגת מהקריאה
למעבר wholesale לריצה יחפה. ונעלי הויבראם נראו לי תמיד כתרגיל שיווקי מוצלח ודי משעשע.
אבל כדאי להבהיר כמה דברים לגבי המקרה המשפטי הזה:

1. לא מדובר בפסק דין, אלא בהסכם פשרה שהושג לנוכח תביעה ייצוגית. הסדר של 3.75 מיליון דולר בקייס כזה הוא "כסף קטן" עבור החברה. ולקוחות שיגישו תביעה צפויים לקבל החזר של 20-50 דולר בגין זוג נעליים שרכשו.
2. התביעה מבוססת על חוקי הגנת הצרכן, שאוסרים על שימוש בטענות מדעיות לא מוכחות דיין לצרכי פרסום. הטענה היא שויבראם זכתה לרווחים עצומים - windfall (מטאפורית, כסף שירד עליה מהשמיים), באמצעות שימוש בטענות מדעיות לכאורה, ללא ביסוס מספק,
במקרה הזה טענה ששימוש בנעליים יקטין סיכון לפציעות ויחזק את הרגליים וכו'. ומכאן, שעל בסיס הטענות שוכנעו צרכנים לשלם יותר ממה שהיו משלמים באופן הוגן על המוצר. נכון שהתביעה נתמכה במחקרים שהעלו הסתייגויות ביחס לתיאוריית הריצה היחפה, אך ההסדר הזה לא פותר את השאלה השנויה במחלוקת. לא מדובר בתביעה המבוססת על הוכחה שהנעליים גרמו לנזק.
3. המקרה הזה הוא לא מקרה ראשון. בעבר כבר היה הסדר דומה של ריבוק, בסך של 25 מיליון דולר, ותביעה דומה הוגשה נגד סקצ'רס.

למה אני משקיע בלכתוב את כל זה? בעיקר כדי להזהיר ביחס לאופן שבו אנחנו קוראים פרסומים מהסוג הזה, לשני הצדדים.
אני מסכים עם רוס טאקר, שהפרסומים והשיח הציבורי "אשמים" בהפצת תפיסות שגויות ביחס לריצה היחפה יותר מויבראם.
טאקר כתב רשימה מעניינת שמסבירה קצת את הרקע המחקרי מאחורי התביעה (לפני שנודע על ההסדר) ובעיקר חשובה השורה התחתונה שלו: הזהירות מפני הצעת (או קבלת) "פתרונות ותרופות" לתופעות שלא מובנות לנו מספיק.
במלים אחרות - פרופורציה, ספקנות, לא להיסחף. הרשימה של טאקר: http://www.sportsscientists.com/2012/03/vibram-sho...
אני אמשיך לחשוב שהאחריות העיקרית היא על כל אחד מאיתנו. פשוט לקחת בעירבון מוגבל כל דבר שהוא קיצוני, מוצג כ"קסם" או מבוסס על טרנד פתאומי.

shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 13 מאי 2014 11:42

אגב, נחמד לקרוא את השירשור הזה מההתחלה, בדיעבד, ולראות איך אין שום דבר חדש תחת השמש. את אותם הדברים כתבנו ב - 2010.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 13 מאי 2014 13:36

עמיח, בסוף משהל הגיע לשתות את הבלוויני 17?
God and Man no confessions
God and Man no religion
God and Man don't believe in Modern Love

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “פורום מועדון רצי ארוחת הבוקר”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 22 אורחים