שלבים בהכנה למרתון

פורום זה ישמש לתגובות לפינה של איליה באתר.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

שלבים בהכנה למרתון

הודעהעל ידי יורם » 26 ינואר 2009 13:27

לאחר שהתחלנו מהסוף (עקב התזמון) והעלנו את השלב האחרון בהכנות לקראת המרתון (טבריה), איליה מביא את שלב א' בהכנות לקראת המרתון (לאחריו יבוא שלב ב'). המאמר גם עוסק בתמורות שחלו בשנים האחרונות בענף ונוגע גם בהכנות לקראת מרתון נוסף (לדוגמא - מרתון תל אביב) הבא לאחר פרק זמן קצר יחסית.מכיון שחלק מהדברים (סוגי אימון) המוזכרים במאמר לא מוכרים לחלקנו (כנראה שלחלק גדול מאיתנו...), יש מקום להעלאת שאלות. אני ארכז את השאלות (במידה ותהיינה) ואיליה ישיב עליהן במרוכז. אני חושב שיש כאן הזדמנות לקבל מידע על נושאים המעניינים באמת (מעבר לכדורי מלח ושפשוף פטמות) וממקור מידע מוסמך.בהזדמנות זו, אני שוב מודה מקרב לב לאיליה שמשקיע מזמנו וחולק איתנו את הידע. [url="http://www.bc-running.com/gen_frame.asp?file_name=./ilya/marathon_a.htm"]<font color=blue><u>שלבים בהכנה למרתון - שלב א'</u></font id=blue>[/url]

shohat
יצירת קשר:

שלבים בהכנה למרתון

הודעהעל ידי shohat » 26 ינואר 2009 13:50

זו זכות גדולה עבורנו שאיליה בחר לפרסם המאמר הזה כאן, לתועלת כלל הרצים, ואני מאד מודה לו על כך.הדפסתי הרשימה כדי לקרוא אותה בריכוז ובהעמקה הנדרשים.

רועי מטרני
יצירת קשר:

שלבים בהכנה למרתון

הודעהעל ידי רועי מטרני » 26 ינואר 2009 14:29

שלום, הגעתי ללינק הזה דרך האתר בתפוז, ואני מבין שזה המקום לשאול שאלות הבהרה לגבי המאמר של איליה בר זאב.אני מתכונן למרתון ראשון בתל אביב, ונמצא כרגע בשלב שאני מסיים את חצי המרחק בקצב מטרה של המרתון ללא כל קושי. הכוונה שלי לחדשיים הקרובים היתה להאריך את המרחק ב-2 עד 3 ק"מ בכל שבוע, עד לאיזור 36-38 ק"מ כחודש לפני התחרות. קצת הופתעתי לקרוא שאני אמור להגיע ל-36 ק"מ חדשיים וחצי לפני המרתון, ולעשות זאת בקפיצות של 4-6 ק"מ כל שבוע. האם המלצה כזו תקיפה גם למי שעושה מרתון ראשון? עוד אציין שאין לי כוונות למצות את מלוא הפוטנציאל שלי (עמך ישראל כבר אמרנו?) אלא לגמור את המרתון על הרגליים ובזמן סולידי.תודה,רועי

סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

שלבים בהכנה למרתון

הודעהעל ידי יורם » 26 ינואר 2009 14:31

רועי, תודה על ההתייחסות. ייקח קצת זמן לרכז את השאלות אבל התשובות תגענה.

יוחאי
יצירת קשר:

שלבים בהכנה למרתון

הודעהעל ידי יוחאי » 26 ינואר 2009 15:18

ראשית כל - תודה תודה תודה!!!עכשיו להדפיס, לקרוא, להגות בו יומם וליל.

סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

שלבים בהכנה למרתון

הודעהעל ידי יורם » 28 ינואר 2009 15:56

בהמשך למאמר, מובאת הרחבה לשאלות שהועלו:1. האם ניתן לפרט עוד על תכנון עונה אופטימלי מבחינת שבועות ? במאמר רשום - החל משישה חודשים ועד 16 שבועות. 2. אימוני מהירות, כיצד יראו ומה חשיבותם בתקופת ההכנה למרתון ?3. אימוני הגובה, בחדר גובה בישראל. באיזה שלב בעונה ומה יהיה פרוטוקול האימונים שם? (אני באופן אישי שילבתי שם את רוב הריצות השניות במהלך היום ומעט מאוד "אימוני איכות").4. ממה יהיה ניתן להשיג את השיפור המירבי בתקופת ההכנה במרתון? טכניקה? סבולת? חד"כ וכד' ?5. אני מתכונן למרתון ראשון בתל אביב, ונמצא כרגע בשלב שאני מסיים את חצי המרחק בקצב מטרה של המרתון ללא כל קושי. הכוונה שלי לחדשיים הקרובים היתה להאריך את המרחק ב-2 עד 3 ק"מ בכל שבוע, עד לאיזור 36-38 ק"מ כחודש לפני התחרות. קצת הופתעתי לקרוא שאני אמור להגיע ל-36 ק"מ חדשיים וחצי לפני המרתון, ולעשות זאת בקפיצות של 4-6 ק"מ כל שבוע. האם המלצה כזו תקפה גם למי שעושה מרתון ראשון?<b>התייחסות לשאלות אלה מובאת</b> [url="http://www.bc-running.com/gen_frame.asp?file_name=./ilya/marathon_a_a.htm"]<font color=blue><u><b>בהרחבה למאמר</b></u></font id=blue>[/url]

shay_beith
יצירת קשר:

שלבים בהכנה למרתון

הודעהעל ידי shay_beith » 28 ינואר 2009 16:12

תודה תודהמחכים ומשכילכמה מידע איכותי טמון באיש הזה

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

שלבים בהכנה למרתון

הודעהעל ידי חלושעס » 28 ינואר 2009 17:09

שאלה נוספת:על מה יש לתת יותר דגש במהלך ההכנה למרתון:אימוני אינטרוולים (בסגנון 5 * 2000, 4 * 3000, 1-2-3-4-5) או ריצות בקצב מרתון? ומה לגבי ריצות קצב בינוני (מעט איטי מקצב מרתון)?

רועי מטרני
יצירת קשר:

שלבים בהכנה למרתון

הודעהעל ידי רועי מטרני » 30 ינואר 2009 10:33

תודה על התשובה. מבטיח לרוץ לאט את הארוכות.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “הפינה של איליה בר זאב”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים