שבוע הספר - המלצות כנות בלבד

"off topic" - בלבולי מוח שאינם קשורים לריצה
סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 22 נובמבר 2010 20:37

בהקשר של "נוטות החסד" ו"אייכמן בירושלים" - ממליץ מאוד על הספר "אנשים רגילים" של כריסטופר בראונינג.
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/S ... ntrassID=0

ובנוסף - הניסוי של מילגרם:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7% ... 7%A8%D7%9D
נערך לאחרונה על ידי חלושעס ב 18 יוני 2012 10:50, נערך פעם 1 בסך הכל.

maimond
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maimond » 23 נובמבר 2010 09:24

כולנו רובוטים רצחניים...נו באמת. הגיבורים האמיתיים של "נוטות החסד", למי שלא הבין עדיין, הם וזר וקלמנס.

ram_ruchin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ram_ruchin » 23 נובמבר 2010 09:41

רוב האנשים ששירתו את המכונה הנאצית היו "אנשים רגילים". מקסימיליאן אואה הוא לא איש רגיל אלא פסיכופט וזו לדעתי ההחמצה של נוטות החסד.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 23 נובמבר 2010 10:02

מימון לאט לך לפני שאתה פוסל את המחקר של בראונינג (שיש לו שם כאחד מהההיסטוריונים הבולטים של השואה) בהינף מקלדת. מה עוד שמה שכתבת - סיכום של מחקר ארוך שנים בשלוש מילים - הוא קצת פשטני והרבה לא מדויק.
ורם - מקס אואה הוא לא ממש פסיכופט בעיני, אבל בהחלט הוא לא מקרה של "איש רגיל". לדעתי זה לא גורע מאום מהספר. לגבי הגיבורים האמיתיים - נו, שוין... בפעם הבאה אשתדל להבין.
נערך לאחרונה על ידי חלושעס ב 18 יוני 2012 10:50, נערך פעם 1 בסך הכל.

maimond
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maimond » 23 נובמבר 2010 10:21

זאת לא החמצה. זה רעיון מבריק. כדי לגרום לקורא להתנער מההזדהות עם מקס אואה רוצח ההמונים, ג'ונתן ליטל חושף אותו, ובהדרגה, כפסיכופט רצחני בחייו האישיים.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 23 נובמבר 2010 10:30

אשתי קוראת את הספר כרגע, היא בקטע של יום ההולדת של אואה. הוא חל בעשירי באוקטובר. לא הופתענו למצוא אחרי גיגול קצר שזהו גם תאריך הולדתו של ליטל.
נראה לי שיש דרכים שונות לקרוא ולהכיל את הספר הזה, אני מזדהה עם זו שתיאר ליטל: "אואה הוא בסה"כ קרן לייזר משוטטת". היו קטעים בהם דמותו ריתקה אותי, אבל ה"אריה" - למשל - היא פשוט קטע ארוך של אוננות עצמית חסרת חן. יש כאלו שחושבים שזו פסגת הספר ואין לי שום ביקורת עליהם.
נערך לאחרונה על ידי חלושעס ב 18 יוני 2012 10:51, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 23 נובמבר 2010 10:32

ובשורה התחתונה - נראה לי שכל מי שקורא את הספר מסכים שזהו מופע מרהיב של וירטואוזיות סגנונית וידענות. על הערך הספרותי שלו מבחינת מחקר הספרות ההשוואתי - ייתכן שיהיו חולקים, אבל זה ממש לא מעניני, כרגע.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 23 נובמבר 2010 10:38

שימו לב גם שאואה בז לנאצים לאורך כל הספר, וגם ההשתתפות שלו בהשמדה היא מינורית (כזו שאם היה נשפט במשפטי הדה-נאציפיקציה והיה מודה בכל - היה יוצא עם שישה חודשים על תנאי). הפסיכופאטיות הרצחנית שלו באה לידי ביטוי ביחסיו עם הקרובים אליו. ההשמדה לעומת זאת גורמת לו לסיוטים, לבעיות עיכול קשות ועוד ועוד...

maimond
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maimond » 23 נובמבר 2010 10:50

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>שימו לב גם שאואה בז לנאצים לאורך כל הספר, וגם ההשתתפות שלו בהשמדה היא מינורית (כזו שאם היה נשפט במשפטי הדה-נאציפיקציה והיה מודה בכל - היה יוצא עם שישה חודשים על תנאי). הפסיכופאטיות הרצחנית שלו באה לידי ביטוי ביחסיו עם הקרובים אליו. ההשמדה לעומת זאת גורמת לו לסיוטים, לבעיות עיכול קשות ועוד ועוד...<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>מקס אואה הוא הכי נאציונל סוציאליסט שניתן לעלות על הדעת. אפילו היטלר בעל האף הסלאבי, הוא לא מספיק נאצי בעיניו. שישה חודשים על תנאי למי שהשתתף אקטיבית ברצח בבאבי יאר וירה בנשים וילדים עד שכאבו לו הידיים מללחוץ על ההדק?!

maimond
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maimond » 23 נובמבר 2010 11:03

חלוש, נדמה ש"מוות לערבים" בטדי מחריד אותך יותר מפשעיו של מקס אואה. זה, אגב, אחד הרעיונות בבסיסו של הספר הזה: יחסנו האובר סלחני לאינטלקטואלים

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 23 נובמבר 2010 13:38

עד כמה שזכור לי - ההשתתפות שלו בבאבי יאר היא ביריות החסד. מקרה נוסף של רצח יהודי הוא הרצח של "היהודי הנצחי". ממה שזכור לי - אלו המקרים היחידים בהם השתתף בהשמדה. לאורך כל הדרך הוא מזלזל בנאצים, ונשלח לסטאלינגראד בשל חוסר שיתוף פעולה עם מערכת ההשמדה.לגבי שישה חודשים - ספ דיטריך שתואר כאחד האנשים האכזריים ברייך נשפט ב-1957 ל-18 חודשים ("עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי" עמ' 182) על חלקו ב"ליל הסכינים הארוכות", אז צא ולמד...

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 23 נובמבר 2010 13:42

מימון, זה נחמד מאוד שאתה מצליח לקרוא את מחשבותי. פשעיו של מקס אואה לא מחרידים אותי כהוא זה, כיוון שהוא דמות ספרותית, בדומה למסע ההרג של רוברט דה-נירו ב"נהג מונית" שלא מדיר שינה מעיני.אם התכוונת לומר שהשואה לא מחרידה אותי, אז כנראה שלא קלעת בול.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 23 נובמבר 2010 13:49

אגב, לפחות לגבי באבי יאר אתה לא מדייק ואואה מספר על זרועו שניתקה ממנו והחלה לרוץ בגיא אנה ואנה, "רצתי אחריה, סימנתי לה בזרועי האחרת שתחכה לי, אבל היא לא רצתה, היא התחצפה אלי וירתה בפצועים לבדה, בלעדי, עד שבסוף נעצרתי חסר נשימה, ופרצתי בבכי".

בני זר
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בני זר » 23 נובמבר 2010 13:57

ואתה מאמין לו? אתה מאמין לסיפור "המתחסד" שזרועו עשתהכבשלה? אוי כמה נוח להגיד אחרי מעשה "זה לא אני,זו היד שלי אשמה,היא ירתה בפצועים ובחפים מפשע,אני לא צד בענין,אני אפילו בכיתי אחר כך"חלושעס,אני בטוח שהשואה מחרידה אותך,וגם מעשיו של אואה מחרידים בכל קנה מידה.לדעתי תגובתך אולי קצת מחטיאה את המטרה?

האחים ברדוגו ובניו
יצירת קשר:

הודעהעל ידי האחים ברדוגו ובניו » 23 נובמבר 2010 21:06

הגיס של אחים ברדוגו, שימי, בדיוק ככה כזה נשמה!לפעמים הוא רואה איזו מישהו מסכן ככה ברחוב, אז הוא מפוצץ אותו במכות בלומים ושרשרות של אופניים מרוב רחמים, ואחורי זה בלילה לא מצליח לישון עד שהוא לא מביא לכלב שלו איזו בעיטה לראש (למה שישתוק כבר כוס $%# שלו!!).בן אדם רגיש. מורכב ורגיש.נשמה של משורר יש לו לשימי.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “"עוף טופיק" - עוף ואל תחזור”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים