בשביל זה נתנו לנו את חופש הדיבור!!

"off topic" - בלבולי מוח שאינם קשורים לריצה
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
shohat
יצירת קשר:

בשביל זה נתנו לנו את חופש הדיבור!!

הודעהעל ידי shohat » 21 אוגוסט 2012 13:00

יש לי חשד כבד (בלי אף ראיה) שדמות ריצה אינטרנטית מוכרת (ומצוטטת כאן לרוב) כתבה את זה (כלומר, את הלינק למטה, תיכף תגיעו אליו).
אבל גם אם לא, אפשר ליהנות מכל שורה.

הרקע הוא התבטאות של המחוקק והמועמד לסנאט האמריקאי טוד אקין, לפיה הריון כתוצאה מאונס הוא דבר נדיר. "אם האונס 'לגיטימי' [זו המילה שבה השתמש] אז יש לגוף האישה דרכים
to shut that whole thing down" [אני מתנצל שבגלל שאין תופעה ביולוגית כזו אז אני גם לא יודע איך לתרגם את זה].
ההקשר הוא כמובן דיון בזכות להפלות, ורוב הסיכויים שהכוונה ב"אונס לגיטימי" היא "אונס כוחני" (forcible rape). ואני לא אמשיך את ההסבר של הטיעון המזעזע או של האבחנות שעליהן הוא מרמז.

מכל מקום, מבדיקה ראשונית שערכתי עולה שאפילו ב Malleus Maleficarum ("פטיש המכפשות") אין זכר לטענה הזו, ככה שגם האינקוויזיטורים של ימי הביניים נותרו המומים כששמעו על החידוש.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7% ... 7%95%D7%AA

אבל זה הטקסט שרציתי שתקראו (תודה לג'ייסון על הלינק):

http://www.theonion.com/articles/i-miss ... /?ref=auto

1GoR
יצירת קשר:

Re: בשביל זה נתנו לנו את חופש הדיבור!!

הודעהעל ידי 1GoR » 22 אוגוסט 2012 01:08

אני חייב לציין שהמעט ידידות האמריקאיות שלי ממש זועמות על זה. דאההה...הפתעה.
זה ממש לא עבר בשקט שם, כצפוי.
מה שמותיר אותי לתהות אם הוא באמת כה דביל, או סתם היה שיכור.
הוא לא בחור צעיר עם קריירה די ארוכה והגיע למעמד שלו עד כה בלי פליטות מטומטמות כאלו, כנראה.
אז מה בעצם השתנה באותו יום קיץ נעים שגרם למר טוד אקין להגיד דברים כה חסרי טעם?
אני חייב להאשים את Booze.
the man cant hold his liquir.
ברוסיה, למשל, זה לא היה קורה. הצהרות שכאלו וחמורות מכך, אמנם נשמעות כל אחה"צ שני, ונציג ציבור שיכור זה תו תקן.
אך לעולם, לעולם, פרלמנטר רוסי לא יכול להיות מואשם שהוא לא יודע לשתות. חלק מהמקצוע. שנים רבות מהילדות מוקדשות לזה.
לדעתי האישית לכל נציג ציבור יש זכות להיות דביל(ולנו את הזכות לא לבחור בו) או את הזכות להיות שתיין(שוב, גם אז אנחנו לא חייבים לבחור בו)
או אותו פרלמנטר מכובד יכול לבחור להיות שניהם(מה שמעלה את הסיכויים, שאני אישית אבחר בו)
אבל לדעתי נציג ציבור שמתנהג כדביל כי הוא לא יודע לשתות כושל בתפקידו ועליו להתפטר בבושת פנים וכעונש להיות ניזון מהאוכל של סיריל חודש שלם.

shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 22 אוגוסט 2012 08:16

לפני שמייחסים את זה לשכרות או רוח שטות כדאי לשים לב לכמה עובדות:
1. נכון לאתמול, גם אחרי האמירה הזו, אקין הוביל בסקרים של הבחירות לסנאט מטעם מדינת מיזורי.
2. למרות פנייה של רומני (בשם המפלגה הרפובליקנית) הוא סירב להסיר מועמדותו.
3. זו לא פליטת פה בחלל ריק, אלא תיזה - אימבצילית ופרימיטיבית ככל שתהיה - שמכוונת להשיג מטרה של גיבוש מדיניות משפטית - למנוע מאשה שנאנסה את הזכות
לעבור הפלה. ועל העמדה הזו הוא חזר שוב גם בהתנצלות שלו.
4. בעיניי הדבר המטריד ביותר הוא ליקוי המאורות הערכי שמביא אדם להשתמש במונח כמו legitimate rape, שמשמעותו ההכרחית היא שאונס כזה נבדל מאונס שהוא "לא באמת אונס".
5. והכי מטריד זה שהוא ממש לא היה שיכור, אלא הוא אמר את הדברים במהלך קמפיין בחירות מתוך מחשבה שהאמירה הזו תעזור לו בקרב רוב הבוחרים של המדינה שלו.

בצדק הידידות שלך זועמות.

Avner
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Avner » 22 אוגוסט 2012 11:02

חברים, אני יודע שכולנו חיים בעולם נאור וכולנו משכילים ויודעים את התורה וכו' וכו', וככה גם אנחנו רואים את האחות הגדולה מארצות הברית - אבל אני ממליץ לכם מאוד לא לשכוח שבין ניו-יורק הנאורה וסן פרנסיסקו המתירנית יש בערך 3,000 קילומטר מלאים ב-Rednecks שדעותיהם מיוצגות במדויק על ידי אמירות כאלו. באותה צורה שמעבר לפורום החביב הזה ולאנשים שאנחנו רצים איתם בבוקר, יש לא מעט מקומות במדינת ישראל שחיים באמונה שאישה שווה פחות מגבר, ושהפיתרון היחיד במזרח התיכון הוא להפגיש בין כל השהידים לבתולות שמחכות להם.

אני פשוט אומר את זה כי זעזוע כזה פשוט מפספס את הנקודה שיש הרבה אנשים שבעיניהם הדעות האלו לגיטימיות, ולכן תגובת הזעזוע לא עושה להם כלום משום שהם לא מבינים בכלל על מה אנחנו מזדעזעים.....

shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 22 אוגוסט 2012 11:22

"Who can believe that witches do not have congress with devils, when the inquisitor of Como burned fourty-one witches in the year 1485 alone, who all publicly affirmed, as it is said, that they had practised these abominations with devils. therfore this matter is fully substantiated by eye-witnesses, by hearsay, and by the testimony of credible witnesses".

מתוך ה - Malleus

אם לא נזדעזע מי יזדעזע?

אבנר, זה לא סיפור על כפר נידח. גם לא קוריוז חסר חשיבות בפייסבוק. זה יהפוך עכשיו לנושא הראשי בבחירות לנשיאות ארה"ב. רומני יצטרך להזיע הרבה מאד כדי להתנער מזה, במיוחד אם אקין ימשיך להתעקש להישאר במירוץ.

Rafi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Rafi » 22 אוגוסט 2012 21:10

אם אצלנו הפוליטיקה נחלקת בין ימין לשמאל בנושא היחס לשטחים (ולערבים), הרי בארה"ב החלוקה היא בין מתנגדי ההפלות למצדדים בהן. בהקשר הזה יש לקרוא את מה שמתרחש.

האם יש הבנה שהפן האפל של מתנגדי ההפלות האו אמירות ממין זה, או שעדיין תמשך מגמת ההכחשה שאין כאן התנגשות בין ליברליזם לתפיסות קיצוניות (המונח הכי עדין ולא פוגע שמצאתי). ד.א. מי שמנסה לעמת את הציבור האמריקני עם הנושא אונליין ךקראת מערכת הבחירות הוא אהרון סורקין עם הסדרה, המצויינת לטעמי, "חדר חדשות". הוא תוקף, בלי בושה ובחמת זעם את המניעים והמוטיווציות של "מסיבת התה", שממומן לתפיסתו על-ידי הימין הלבן, העשיר והפנאט של ארה"ב.
בירה זה האיזוטוני החדש.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “"עוף טופיק" - עוף ואל תחזור”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים