לרוץ מרתון בלי לרוץ

זהו המקום לכל החולמים והמבצעים, הרוצים לרוץ מרתון בפחות מ-3:00 שעות.
החל מקביעת מקום הארוע, דרך תוכניות האימונים, החוויות והאחווה ועד לביצוע המשימה. כולם מוזמנים לתרום ולהצטרף (גם רצים שרוצים להתקרב ליעד).
foggy1
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי foggy1 » 10 יוני 2008 22:18

אחרי הכותרת הפרובוקטיבית, לשאלה ברצינות.עד כמה לדעתכם ניתן להתכונן למרתון ברצינות עם שילוב משמעותי של אימוני קרוס טריינינג דוגמת שחיה ואופניים.הכוונה היא לשמר את אימוני הליבה של המרתון: הארוכה, הבינונית ואימון המהירות ולהחליף את הריצות הקלות באימונים תחליפיים.תודה

agroner
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי agroner » 11 יוני 2008 08:14

ניתן בהחלט, עניין של גישה, יעדים והחלטה.כגישה, מתכונת אימונים שכזו מפחיתה משמעותית סיכוני פציעה ואם את נהנה מאימוני הקרוס, אזי הרווח הינו כפול ומכופל.מן הסתם, המחיר הוא בזמנים אותם תשיג, אך אין פרוש הדבר שמהחיר הוא בתוצאה - הדרך אל המרתון היא העיקר, ואם נהנית בה ורווית סיפוק, התוצאה מבורכת (והזמנים פחות חשובים).אז מה נשאר? החלטה :-)אגב, לשם ההשראה, קח כדוגמא את תוכנית האימונים של לאנס ארמסטרונג למרתון בוסטון האחרון

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי חלושעס » 11 יוני 2008 08:26

נחשון, טפל בגרונר...וברצינות:אם השאלה היא עד כמה ניתן להתכונן למרתון <u><b>ברצינות</b></u> ע"י החלפת אימוני ריצה בקרוס טריינינג, אז התשובה <b>שלי</b> היא שזה לא ניתן.

סמל אישי של המשתמש
Amitay
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי Amitay » 11 יוני 2008 08:39

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>אגב, לשם ההשראה, קח כדוגמא את תוכנית האימונים של לאנס ארמסטרונג למרתון בוסטון האחרון<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>ירון כהן כבר לא טוב לנו? והוא אפילו יותר מהיר מלאנס.חנן דעתי במקרה שלך היא מאוד פשוטה. אל תעשה מרתון. לפחות לא עכשיואם הענין הוא פציעה או חשש לפציעה או רגישות לפציעה. אז טפל בבעיה עצמה חזק את הדורש חיזוק ואז לך על מרתון (אורי דרש יכול להראות לך את הדרך)ואם הענין הוא שיעמום או רצון לגוון או לעשות את החיים קלים יותר אז מצטער מרתון זה לא רעיון טוב.

agroner
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי agroner » 11 יוני 2008 12:19

גיסר, חלושעס - לכל אחד יש את דרכו (איפה חלושעס הלוחם על חופש אקדמי), ולכל אחד יש את "הרצינות" שלו, ולא לנו להחליט. גם אני מאמין בעבודה קשה, ואם מרתון, אז כמו שצריך, לרוץ-לרוץ-לרוץ, ולראיה ה- offseason שבעיצומו, בו החלטתי על 3-4 ריצות ו-2 רכיבות בשבוע, כשבפועל אני רץ 5 ומוצא את עצמי בריצות מתפתחות למיניהן וארוכה בסופ"ש :-)כל אחד ומה שנכון עבורו

סמל אישי של המשתמש
Amitay
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי Amitay » 11 יוני 2008 17:28

מילים כדורבנות מר גרונרלא נותר לי אלא להסכים

foggy1
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי foggy1 » 11 יוני 2008 19:28

אם כך, נמשיך לחפור פנימה למצוא את המוטיבציה להתכונן למרתון הבא.דר"א לאנס הודה בראיון ל- RW שההכנה שלו לא אידיאלית. הוא טען כי אם היה מתאמן ברצינות בצעירותו הוא מעריך שהיה מגיע לכל היותר ל- 2:15. מה שמשעשע הוא כי הוא טען שהוא לא מתאים לרכיבה.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי חלושעס » 11 יוני 2008 21:39

גרונר,פוגי שאל שאלה ואני עניתי. זה בסדר שאחרים חושבים אחרת, אבל זו דעתי. אה, ואם כבר - אני גם נגד תרבות הגביע לכל קטגוריה של 15 משתתפים (אני יודע שזה לא השרשור הנכון, אבל אין לי זמן למצוא אותו, רובי - עזרתך!)

קוביש
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי קוביש » 11 יוני 2008 21:47

חלוש זכית בגביע בקטגוריה של איפכה מסתברה שכוללת מתחרה יחיד

Yuval
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי Yuval » 11 יוני 2008 23:31

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>לרוץ מרתון בלי לרוץ...לשמר את אימוני הליבה של המרתון: הארוכה, הבינונית ואימון המהירות ולהחליף את הריצות הקלות...<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>למה דווקא את החלק <u>הפחות קשה</u> רצית להחליף באימון אחר ?הייתי משיב "כן", אם היית "מאריך" את השאלה:לרוץ מרתון בלי לרוץ <u>חודשים ארוכים</u> ...

agroner
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי agroner » 12 יוני 2008 04:32

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>אם כך, נמשיך לחפור פנימה למצוא את המוטיבציה להתכונן למרתון הבא.דר"א לאנס הודה בראיון ל- RW שההכנה שלו לא אידיאלית. הוא טען כי אם היה מתאמן ברצינות בצעירותו הוא מעריך שהיה מגיע לכל היותר ל- 2:15. מה שמשעשע הוא כי הוא טען שהוא לא מתאים לרכיבה.<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>אם העניין הוא מוטיבציה וחיפוש אחר תחליפים או קיצורי-דרך, אני מצטרף לחלושעס וגיסר - לאימוני מרתון נכנסים רק עם מלא הכוונה והדרייב הפנימי, אחרת אתה פשוט מפספס את כל העניין. אל תחפור, אם אתה לא מרגיש את זה, זה לא שם.ולאנס, הסטנדרטים, מוסר האימונים והביקורת העצמית שלו תמיד היו רמה אחת מעל זו של המתחרים, והיתרון התחרותי שלו בא, בראש וראשונה (תרתי-משמע), מהראש.

משה ק
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי משה ק » 12 יוני 2008 08:57

אימוני קרוס,כחלק מהגדרתם נועדו מלבד מלהפחית עומס ספציפי על מערכות השלד ואחרוות, לאפשר גיוון,הנאה ומניעת שיעמום. הם בהחלט יוכלו לתרום מידה מסויימת את היכולת שלך לרוץ מרתון ושילוב מתון שלהם אפשרי,אבל זה אם המטרה שלך לרוץ מרתון בשלוש שעות.להגיע לשעתיים ועשר דקות לא תגיע אם תסתמך יותר מדי על אימוני שחייה או אופניים.האימון להישג מכסימלי ברמות גבוהות ממש יהיה חייב להיות בעיקר אימון ייחודי במיומנות שבה אתה מתכוון להתחרות.במילים אחרות-אם אתה לא חושב להגיע לבייג'ין והקרוס מהנה בעבורך-תשלב.

רובי
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי רובי » 12 יוני 2008 10:53

כבר אמרו כאן ירון כהן.ברור שירון הוא איש עם הרבה כישרון (יצא חרוז), אבל הקונספט יכול לעבוד עבור כל אחד.השאלה העיקרית שרלוונטית כאן היא האם שילוב של קרוס טריינינג יאפשר לך למצות בצורה אופטימלית את המשאבים שיש לך - זמן ופוטנציאל (וכסף?).והתשובה היא שזה תלוי בכמה זמן ופוטנציאל יש לך.לכל בן אדם, בגלל סיבות גנטיות ו\או בגלל היסטוריה אישית, יש סף של עומסי ריצה שהגוף שלו יכול לספוג.אם משאבי הזמן שלך ממילא לא מאפשרים לך לרוץ קילומטראז' שמסכן אותך בפציעה, אז תשקיע את הזמן שלך בעיקר באימוני ריצה (כולל אימונים טכניים ואימוני כוח ספציפיים). ככלל אלו יכינו אותך טוב יותר לתחרויות ריצה.אם משאבי הזמן שלך מאפשרים לך יותר מכפי שהגוף שלך יכול לרוץ, ואתה לא בטוח ביכולת שלך לזהות את גבולות הסיבולת של הגוף שלך, אז אולי זה יהיה נכון להחליף חלק מהנפח של האימונים באימונים אחרים ולהפחית מהסבירות לפציעות שנגרמות מנפחי ריצה גדולים (אם כי יש לקחת בחשבון שקרוס טריינינג גם הם עשויים ליצור פוטנציאל לפציעות).האם קרוס טריינינג יכול לפגוע בביצועים בריצה תחרותית? - התשובה היא שלפעמים כן. כשהם דומיננטים, הם יכולים להוביל לכך שהיחסים במסת השרירים, כמו גם האופן שבו מערכת העצבים לומדת לסנכרן יחידות מוטוריות, לא יתאימו בצורה "אידיאלית" לריצה והריצה שלך תהיה לא יעילה.כמובן שישנם גם גורמים אחרים כמו ניהול משק האנרגיה של הגוף ומשק המים (קירור) שמבדילים את הריצה מכמה ממקצועות סיבולת אחרים. כך שלאורך שנים של אימונים חליפיים המערכות האלו לא יתפתחו בצורה אידיאלית לריצה.

רובי
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי רובי » 12 יוני 2008 11:13

"עד כמה לדעתכם ניתן להתכונן למרתון ברצינות עם שילוב משמעותי של אימוני קרוס טריינינג דוגמת שחיה ואופניים."והתשובה לשאלה הזו היא שאפשר כנראה להגיע די רחוק (אולי אפילו לרמה אולימפית - היו כבר בהיסטוריה כמה טריאתלטים שיכלו גם להגיע קרוב למינימום האולימפי למרתון). בסופו של דבר זה תלוי במינון היחסי של ריצה מול קרוס טריינינג.

foggy1
יצירת קשר:

לרוץ מרתון בלי לרוץ

הודעהעל ידי foggy1 » 12 יוני 2008 12:07

כמה הבהרות. זה יהיה המרתון השני שלי, הראשון עבר בהצלחה עם תחושה קלה של החמצת הפוטנציאל. אין לי כוונה להתחמק מעבודה "קשה" לקצר דרך או לסמן וי על המרתון, כמו כן, גם אלמנט הפציעות אינו חלק מהשיקולים. ההתלבטות היא האם קיימת דרך אלטרנטיבית להתכונן למרתון תוך שילוב קרוס-טריינינג (שלטעמי תהיה מהנה יותר) מבלי לפגוע בתוצאת המרתון. מהתשובות שקיבלתי, אני מבין שלא. עם כל הכבוד אינני לאנס וגם לא ירון כהן.יש לי עוד שבועיים עד טריאתלון ת"א לאחר מכן נצטרך להחליט. תודה לכולם על העצות.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “SUB 3:00”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים