איתי מגידי

ארועי האתלטיקה באולימפיאדה
סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי יורם » 18 אוגוסט 2008 09:53

לא יודע מה זה לבזות, אבל מסתבר לפעמים שיש הגיון גם בדרישות כגון: ביצוע מינימום פעמיים ולא פעם אחת. ראיתי רבים שתקפו את החחלטה הזו ואולי לא בצדק. אי אפשר לטעון כאן שהועד האולימפי "התיש" את הספורטאים. או שעומדים בקריטריונים או שלא. יש לגיטימיות לדרישה כזו. במעמד כמו אולימפיאדה רצוי מאד להגיע ברמה שהיא לפחות קרובה לשיא האישי ואם דרישה של פעמיים קביעת מינימום היא מתישה אז שיהיה. לקיחת החלטה לא נכונה לא פותרת מאחריות.

קוביש
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי קוביש » 18 אוגוסט 2008 10:02

נחשון אתה צודק ולא צודקביחס למגידי הוא ללא ספק עשה מה שהיה צריך לעשות, התמודדות עם פציעה ונסיון נחוש לא יכולים להחשב ביזיון זה כמובן קישקוש של מי שמנסה להסתכל על האולימפידה דרך פריזמת התוצאה בלבד ולא דרך ההערכה של המאמץ הספורטיבי והשמירה על ערכי הספורט.מאידך אולימפידה כן מייצגת את המדינה ויש חשיבות לכך שספורטאי יקח בחשבון גם את העובדה הזאת כשהוא לוקח החלטות, אגב ה"לחץ" הזה עשוי להיות מועיל ברמה ההישגית

shohat
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי shohat » 18 אוגוסט 2008 10:07

יורם, כמה שאלות:1. אם היה עושה מינימום פעמיים, לא היה נפצע? (כלומר, מה הקשר?)2. האם האתלטיקה הישראלית ברמה כל כך גבוהה שהיומרה להחמיר בסטנדרטים מעבר לנדרש מוצדקת? (כאילו, אם לא היה איתי, היתה איזושהי אלטרנטיבה? הוא קיבל כאן איזשהו חסד?)3. האם הדבר הזה נכון כלפי הספורטאים הישראליים המעטים שקביעת הקריטריון היא עבורם הישג משמעותי במיוחד? והאם הוא יתמרץ הישג? (ניתן לטעון שהרמת הסטנדרט תציב נקודה גבוהה יותר לשאוף אליה, אבל עם הטיעון הזה צריך להיזהר במיוחד, כאשר במצב הנתון כמות העומדים בסטנדרט שואפת לאפס).אני חושב שמהמקום שבו אנחנו נמצאים- עם רמה של תיכונים באתלטיקה (להוציא יוצאי דופן בודדים) - אנחנו לא יכולים לעשות פוזה של מעצמה.

זוהר פרס
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי זוהר פרס » 18 אוגוסט 2008 10:11

מילאירד סינים לא טועים.הבוקר ששיאן העולם הסיני נאלץ לפרוש בשל פציעה, עם שלם נעמד מאחוריו, הם מדברים על אבל ותחושות קשות.אבל שהנציג היחיד שלנו נפצע אנו ישר מדברים על כישלון. הגיע הזמן שנלמד לראות את הדברים בפרופוציות הנכונות ולעדוד את נציגינו גם ברגעי משבר.

זוהר פרס
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי זוהר פרס » 18 אוגוסט 2008 10:11

מילאירד סינים לא טועים.הבוקר ששיאן העולם הסיני נאלץ לפרוש בשל פציעה, עם שלם נעמד מאחוריו, הם מדברים על אבל ותחושות קשות.אבל שהנציג היחיד שלנו נפצע אנו ישר מדברים על כישלון. הגיע הזמן שנלמד לראות את הדברים בפרופוציות הנכונות ולעדוד את נציגינו גם ברגעי משבר.

doron2008
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי doron2008 » 18 אוגוסט 2008 10:18

קודם כל, בואו רק נפריך את הקלישאה: מיליארד סינים יכולים לטעות, ובגדול. הענין הוא שכשהם טועים, כבר לא משנה מי צודק...ולענייננו: מי שלא כשיר, לא צריך להתחרות. זה מסכן את בריאותו, את כבודו, ובמקרה של אולימפיאדה או תחרות גדולה - גם לא מוסיף כבוד למי ולמה שהוא מייצג.וזה נכון, כמובן, לא רק לאתלטיקה, אלא לכל מקצוע ספורט אחר, כולל "חובב" כמוני, שחושב שהוא יכול לרוץ מרתון עם ITB ומסיים בחצי זחילה.

urid
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי urid » 18 אוגוסט 2008 10:19

יורם,הבעיה לא הייתה של קריטריון זה או אחר. הוועד האולימפי הישראלי אישר את ההשתתפות של איתי באולימפיאדה, ובזה העניין סגור. אל תשכח שאיתי היה יכול תיאורטית להשיג את הקריטריון לפני שנה, ועדיין להגיע לאולימפיאדה ולהפצע ארבעה ימים לפני הריצה.השאלה היא, אם מישהו מאיתנו שהיה עומד במצב כזה היה בוחר אחרת.האמת היא, שכנראה שאף אחד מאיתנו לא יזכה להתמודד עם הדילמה הזו, אבל אני חושד שמי שאומר שהוא היה בוחר אחרת מאיתי, בעיקר משלה את עצמו. לא מוותרים על הזדמנות של פעם בחיים כל כך מהר.ורק למען הסר ספק, חלים פה אותם כללים כמו במרתון - להתרסק בק"מ 25 ולסיים בהליכה זה יותר טוב מלא לסיים, ולא לסיים זה יותר טוב מלא להתחיל. היו 37 שזינקו ל-3000 מכשולים, ושישה מיליארד שלא זינקו. מקום 36 עדיף על מקום 38 במשותף עם עוד מיליארד בטטות כורסא.

אמיתי א
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי אמיתי א » 18 אוגוסט 2008 10:23

המדינה צריכה לקחת החלטות ולהשקיע יותר.בכל קולג' נידח בארצות הברית יש תנאים יותר טובים,ומודעות גבוהה יותר.איתי מתאמן שם וגם השחיינים שלנו...[url="http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file=article&sid=314"]http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file=article&sid=314[/url]על היחס הלא סימטרי (מהתקשורת ובכלל) שספורטאים מקבלים מתי שהם נחשבים בשיאלעומת כשהם לא נחשבים בשיא, זה מגעיל ומוכר כבר הרבה זמן.לי אין תלונות או עצות לאיתי, וגם אם היו לי, אז אני ממש לא במעמד שיכוללהזדהות עם המצב שלו.אני מתפעל ומרותק מאדם שהשקיע ושינה חלק גדול מחייו בשביל הריצה,הגיע לתוצאות שאין מישהו שקרוב אליהן בריצות הבינוניות בארץ,הצליח לעבור קריטריונים מחמירים לאולימפידה,נפצע כמה ימים לפני, והחליט לא לוותר.המילים 'ביזיון' או 'בושה' הן בכלל לא בלקסיקון של עולם הריצה.

קוביש
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי קוביש » 18 אוגוסט 2008 10:35

אמיתי (א) זה מחזיר אותנו לשירשור אחראני חושב שישראל משקיעה בספורט מספיק,המקצוענות לא מביאה כבוד לספורט להיפך היא הופכת אותו לאנטי ספורט, אין פה לא רוח האדם ולא הנקיון הספורטיבי, זה הפך לחטוף כפי יכולתך מגעיל שעדיף לעצור ולומר רגע בזה אנחנו לא משתתפים אצלנו זה נישאר ספורט

סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי יורם » 18 אוגוסט 2008 10:41

אורי, אני מסכים אך עדיין יש הבדל בין אולימפיאדה לבין תחרויות אחרות. כאן בכל זאת מדובר על ייצוג שהוא לא אישי ב-100%.

אמיתי א
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי אמיתי א » 18 אוגוסט 2008 10:45

קוביש, אני לא מסכים איתך (נקודה)

shohat
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי shohat » 18 אוגוסט 2008 10:46

"ולענייננו: מי שלא כשיר, לא צריך להתחרות. זה מסכן את בריאותו, את כבודו, ובמקרה של אולימפיאדה או תחרות גדולה - גם לא מוסיף כבוד למי ולמה שהוא מייצג".מי קבע שזה "לא מוסיף כבוד"? מהו הכבוד החמקמק הזה? ומה בדיוק המשמעות של "מי שלא כשיר".למה ליו ז'יאנג התייצב אל הזינוק בכלל? כי הוא חיכה לרגע הזה. כי המונים שתומכים בו חיכו לרגע הזה. ולמרות הרציונאל, היה לו זיק של תקוה, צפיה לנס. אולי אולי בכל זאת, ל - 13 שניות, ינתן לו כוח.למה גברסלאסי התייצב לזינוק בסידני עם גיד אכילס שצועק לניתוח?למה קרי סטרוג ביצעה את הקפיצה האחרונה?למה טיילר המילטון רכב טור שלם עם שבר בעצם הבריח (או משהו כזה)?למה סמפראס הגיע לשיאו במשחק שבו הקיא בסיום כל נקודה?למה ג'ורדן נתן הופעה הירואית של מעל 40 נקודות עם מעל 40 מעלות חום?אתה יודע מה, גם אנחנו הקטנים יכולים לספר סיפורים כאלו משל עצמנו.כמו שאורי כתב, כאשר הרגע בלתי חוזר, לדרוש מאדם לוותר על הסיכוי ויותר מכך - על ההשתתפות (בעלת המשמעות כשלעצמה, לפחות עבורו) - זה צעד שלגביו אני טוען שאין לאף אחד זכות להתערב או לשפוט.ועדיין, אני מתקשה להבין את הנזק שנגרם לאתלטיקה הישראלית. אל תדאגו, זהו המקום היחיד שבו הנושא הזה הוא שיחת היום (או שיחה בכלל).

קוביש
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי קוביש » 18 אוגוסט 2008 11:05

doron2008
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי doron2008 » 18 אוגוסט 2008 13:02

נחשון,תתפלא, אבל אני תומך בדעתי. קרי סטראג האומללה היתה קורבן למערכת לחצים בלתי אפשרית, ואני מניח שאפילו אתה תודה בזה. גבריסלאסי, סמפראס וג'ורדן אולי לא היו כשירים ב100%, אבל היו כשירים מספיק כדי להיות הטובים בעולם, ובעלי (לכל הפחות) סיכוי גבוה לזכות בתואר ברמה עולמית גבוהה.מה הקשר בין מצבם ערב תחרות לבין מצבו של מגידי?ולגבי ליו ז'אנג - הוא ניסה, במשך קצת יותר מ13 שניות, וכשהבין שזה לא זה, החליט לפרוש. בסך הכל מיליארד סינים חיכו לו, והוא החליט לפרוש כי הוא לא יכול להופיע ברמה תחרותית.וכן, כמו שיורם טוען, באולימפיאדה אתה מייצג גם את המדינה שלך, זה אולי לא השיקול הכי משמעותי (למרות שיש כאלה שחושבים שזה השיקול כמעט היחיד), אבל הוא קיים, והוא חשוב.וכשאתה שואל: "מי קבע שזה לא מוסיף כבוד?" - האם הכבוד הוא לסיים? כי אם כן, למה לא להוריד את המינימום ולשלוח משלחות המוניות?מגידי ספורטאי ע נ ק. ומקצוען. ומגיע לו (אם הייתי יודע איך מדגישים כאן, הייתי מדגיש את ה"לו") הרבה יותר מהופעה של 9:05 לעיני העולם כולו. הוא לא אשם בכלום, ואני לא יודע איך הייתי נוהג במקומו, אבל לדעתי האישית הופעתו לא הוסיפה כבוד למשלחת הישראלית.

TomCohen2700
יצירת קשר:

איתי מגידי

הודעהעל ידי TomCohen2700 » 18 אוגוסט 2008 14:02

למה גברסלאסי התייצב לזינוק בסידני עם גיד אכילס שצועק לניתוח?למה קרי סטרוג ביצעה את הקפיצה האחרונה?למה טיילר המילטון רכב טור שלם עם שבר בעצם הבריח (או משהו כזה)?למה סמפראס הגיע לשיאו במשחק שבו הקיא בסיום כל נקודה?למה ג'ורדן נתן הופעה הירואית של מעל 40 נקודות עם מעל 40 מעלות חום?ואתה חשוב שזה חכם לעשות? יכול להיו שגברסלאסי לא היה יכול לרוץ היום מרתון רק בגלל שהתעקש לרוץ פצוע..כל המקרים האלה יכולים להרוס קריירה.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “בייג'ין 2008”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 21 אורחים