מחר ה 15 ביולי

זהו המקום לכל החולמים והמבצעים, הרוצים לרוץ מרתון בפחות מ-3:00 שעות.
החל מקביעת מקום הארוע, דרך תוכניות האימונים, החוויות והאחווה ועד לביצוע המשימה. כולם מוזמנים לתרום ולהצטרף (גם רצים שרוצים להתקרב ליעד).
סמל אישי של המשתמש
Amitay
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי Amitay » 14 יולי 2008 16:41

ולמי שהתאריך לא מוכרנא להכנס ולקרוא שוב את "הקיץ של שוחט"גם אם הוא נכתב בתקופה אחרת ובקונטקסט שונה מבחינתי הוא אומר לא מעטאז זה הסיפור. ב- <span style='background-color: #FFFF00'>15 ליולי <b></b></span> נגמרים המשחקים. ב - <span style='background-color: #FFFF00'>15 ליולי <b></b></span> מתחילה תקופת האימונים (להבדיל מתכנית האימונים) לקראת טבריה והפעם זו לא תהיה סתם עוד תקופת אימונים. ב- <span style='background-color: #FFFF00'>15 ליולי <b></b></span> מתחיל הקיץ של שוחט. הרעיון בקיץ של שוחט הוא לעשות את מה שצריך כדי לגעת בחלום. העדיפות היא לעשות את זה ביחד. הרעיון הוא לחבר את החומר אל הרוח. הרעיון הוא לתת לשדים להשתולל, להקניט, להשתלט, וגם לנסות לאלף אותם בסופו של התהליך. הקיץ של שוחט מבוסס על שאלה אחת: כמה אתה רוצה את זה? והקיץ של שוחט מבוסס על תשובה אחת: תפסיק לבלבל את המוח וצא לרוץ. למי מיועד הקונספט? לכל מי שלא מוכן להתפשר מראש ושלא מוכן לשמוע סיפורים; לכל מי שלא מפחד לחלום, שלא מהסס לשיר ושדי נהנה לצחוק על עצמו; לכל מי שגם כאשר הוא יושב 12 שעות ביום מול המחשב, רוח החופש זורמת בעורקיו; לכל מי שמעדיף את הדרך הארוכה, זו עם הנוף, ועם הסכנות. לכל מי שנמאס לו לשחק בונקר ולהעיף כדורים ליציע. Mama always told me not to look into the sights of the sun, but mamaThat's where the fun isBruce Springsteen אנחנו לא מדברים כאן על תכנון רציונאלי קר וחסר נשמה, אתם מבינים? אנחנו הולכים להתקרב אל האש, להרגיש את חומה, קצת להיצרב (אולי לקפוץ לאחור בבהלה). אנחנו הולכים להיות האן סולו שנכנס לשדה של אסטרואידים ויוצא ממנו ללא שריטה, כמו פעם, כשהיינו ילדים. אנחנו הולכים להיות רץ אחורי שדורס את הליין-באקרס בדרך לעוד טאצ'דאון. אנחנו הולכים לגלות את ה – badass שבתוכנו. זה הולך להיות פשוט, בסיסי, ללא התחכמויות מיותרות, וזה הולך להיות קשה. הקיץ של שוחט מורכב מכמה עקרונות:1. השראה2. קילומטרים, קילומטרים ועוד קילומטרים3. פשטות4. חבורה5. high end aerobic 6. משמעת7. מוסיקה טובה8. סימולציה9. let love rule בואו נעבור עליהם אחד אחד. 1. השראה – כלל היסוד הוא שאף אחד לא מתחיל בצעד הראשון מבלי שהוא רוצה להיות שם, באמת רוצה להיות שם. אם שום דבר לא בוער בכם, זה לא יעבוד. אם אתם שואלים את עצמכם מה אתם עושים כאן, אל תהיו כאן - לא לפני שתמצאו את הניצוץ. זוכרים שדיברנו על המוג'ו? אם אתם חושבים שהמפתח להצלחה הוא טבלאות אקסל צבעוניות, אתם לא מבינים על מה אני מדבר. ממה שראיתי, אימונים מוצלחים למרתון צריכים לבוא קודם כל מבפנים. אחרת העסק מתפרק. אם ניגשים אל האימון כאימון ש"צריך" לעשות אותו בלבד, מהר מאוד מבינים שזה לא זה. פשוט יש יותר מדי פינות שניתן לעגל, ריצות שניתן לקצר, אימונים שניתן לבלף או לזייף בהם. התמונה הגדולה מתפספסת. אז לפני הכל, מצאו את ההשראה שלכם, וכדאי שהיא תהיה טובה. 2. קילומטרים, קילומטרים, קילומטרים - מספר הקילומטרים שאתם הולכים לרוץ צריך להפחיד אתכם. אם אתם לא רואים את המספר ומגיבים ב: "לא, לא, זה יותר מדי", אז אתם לא בכוון. אחרים יחלקו עליי. שיחלקו. אם אנחנו רוצים לגלות את האמת, אז הדרך היחידה היא דרך הקילומטרים. מי שלא מוכן שה"כשרון" החזוי והיחסי, יקבע מראש את האופק שלו – מי שרוצה להפתיע גם את עצמו - צריך להתרכז בסעיף הזה. כאן מתחילה הטרנספורמציה. זוכרים את הציטוט מלמעלה על המוכנות לקרוע את התחת? כדי להצטיין בנגינה בפסנתר – צריך (הפתעה הפתעה) לנגן המון בפסנתר. כדי להצטיין בקליעות עונשין – צריך להישאר לאימון קליעות שעתיים אחרי כולם. הרציונאל לגבי אימונים למרתון הוא לא שונה. לכו עד לקצה הסהרורי. זה מה שהולך להיות: מכסת הריצה היומית (ליום רגיל) תתחיל מ – 80 דקות ותעלה ל – 90-100 דקות, שם תשאר כממוצע קבוע (למעט יום אחד, שיוגדר כיום קל, ריצה של 40-60 דק' בלבד). ריצה ארוכה תתחיל ב – 120 דקות ותעלה בהדרגה עד ל – 2:40 – 3:00 שעות. יומיים בשבוע יהיו ימים קשים יותר (בשלב הראשון ריצות אירוביות בקצב גבוה, בשלב המאוחר יותר אימוני אינטרוולים או טמפו). בימים האלה יש לכסות סדר גודל של 23-30 ק"מ. בשיאה של התכנית (יש עוד זמן לכך) ישולבו ימים כפולים (ריצה נוספת של 40 דקות קל). יש מי שיגידו ש – junk miles לא מועילים אלא רק מזיקים. אני אמשיך להטיף לכם על החשיבות של הריצות חסרות התהילה. 3. פשטות- אני גונב כאן עוד משפט מלארקין: Keep it fucking simple and keep it real. אנחנו לא ממציאים כאן שום דבר חדש. אנחנו פשוט מתחייבים לעמוד בקריטריונים הבסיסיים ביותר. It ain't rocket science you know. עד 16 שבועות לפני המרתון: צבירת קילומטרז', ריצות יומיות של 80-100 דק', ריצות ארוכות של שעתיים עד שעתיים וחצי – כל אלה בקצב קל. יומיים בשבוע ישולבו ריצות רצופות של 40 עד 70 דקות בקצב אירובי מהיר יותר (מה שאני קורא "קצב מוגבר"). לא משנה הקצב, זרקו את הגרמלין לפח. Don't force it. הקצב יגיע כשהוא צריך להגיע. הרבה עליות. מתגברות של 20-35 שנ' פעמיים בשבוע. שבועות 16 עד 12 למרתון: תקופת מעבר. שתי ריצות שבועיות הופכות לריצת "טמפו" של 10-16 ק"מ לשבוע, ולריצת פרטלק. העבודה מתחילה להיות קצת יותר אינטנסיבית, אבל אנחנו עוד לא רוצים להיות "שם". שבועות 12 עד 8 למרתון: תחילת אימון לפי התבנית הקבועה: ריצה ארוכה של 2:30 עד 3 שעות; ריצת טמפו של 10-16 ק"מ; אינטרוולים ארוכים (1,000 – 4,000 מ'). שלב זה הוא שלב ההסתגלות. שבועות 8 עד 3 למרתון: תקופת האימון העיקרית. המשך עבודה לפי התבנית. כאן העומס יגיע לשיאו – גם מבחינת האינטנסיביות, וכאן נתחיל לדעת את האמת.3 שבועות של טייפר וליטוש. מה שלא יהיה פשוט – לא יהיה. 4. חבורה – אם אני צריך להסביר את הנקודה הזו, אז אתם לא ממש עוקבים,הא? חזרו וקראו את הסיכומים של מרתון ברלין 2005. 5. High end aerobic – זהו הטווח שבו אנו רוצים לבלות כמה שיותר זמן – ריצה יחסית מהירה, אבל בשליטה לכל אורך הדרך וללא סטרס מיוחד. Train, don't strain. ההגברה יכולה להגיע בקילומטרים האחרונים. זהו הקצב שבו אנו צריכים להרגיש, בסופו של התהליך, כאילו אנחנו יכולים לרוץ שבוע ללא הפסקה. אז נדע גם שאנחנו מוכנים. 6. משמעת - לאימוני ריצה לא צריך משמעת (לא יותר מהמשמעת הנדרשת כדי לצחצח שיניים בבוקר). משמעת נדרשת לאלה: תרגילי בטן לפחות 4 פעמים בשבוע וכניסה למיטה לכל המאוחר בשעה 22:30, לפחות 4 פעמים בשבוע. למה דווקא 4? כי אני ריאלי. היום אני עומד על אפס בשני התחומים. עם או בלי קשר למשמעת, המשקל חייב לרדת ל – 69 ק"ג (מזמן הוא כבר לא היה קרוב לשם). אם כי בשלב הזה אני עדין לא מוותר על החומוס. 7. מוסיקה טובה – אי אפשר לעשות שום דבר מועיל ובעל ערך בעולם הזה, בלי מוסיקה טובה. זכרו את זה. 8. סימולציה – שלוש ריצות ארוכות, רצוי בקבוצה, על מסלול המרתון (ובעיקר חציו השני). ריצה אחת של המסלול המלא. אם כבר עושים מרתון בארץ, אז פשע יהיה שלא לנצל את היתרון האחד והיחיד שטמון בכך. טבריה רחוקה לכם? איפה נמצא חניה? נו באמת, אפילו יורם איינר מגיע... 9. Let Love Rule – תן בראש, לני! http://www.youtube.com/watch?v=axV796uzNTE אז זהו, זה הולך להיות הקיץ של שוחט. ההזמנה להצטרף פתוחה.

סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי יורם » 14 יולי 2008 16:49

גיסר, שוחט כרגע מעוך. חזור עוד חודש ...

סמל אישי של המשתמש
Amitay
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי Amitay » 14 יולי 2008 17:01

כל התרגילי מתמטיקה והנדסה שנחשון מתרגל בשרשור המקביל זה סוג של בנית בסיס או סוג של אימון כח?יורם. בשישי הקרוב קובי ואני באים לואדי. קובי מטפל בנחשוןאני בךלדבר עם אתי או שאתה רוצה לבד?

סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי יורם » 14 יולי 2008 17:08

אני מניח שנגיע רק לא בטוח אם לתחילת הריצה או לסופה.בקרוב (אחרי ה-23.7) - המוטיבציה תתחיל לעלות. <span style='background-color: #FFFF00'>[url="http://www.bc-running.com/docs/bc_team.htm"]<b>תזכורת</b>[/url]<b></b></span>

דודי
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי דודי » 14 יולי 2008 17:32

DAMNמישהו פה מעוניין לפתוח את מועדון ה SUB 4(אבל בשעות, לא דקות) ?:(

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי חלושעס » 14 יולי 2008 17:50

דודי, כולנו כאן (ולא רק באופן מתימטי) במועדון ה-sub4 (אגב, בדר"כ הכוונה ב-sub4 היא למייל...)

agroner
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי agroner » 14 יולי 2008 17:52

גיסר, 15 ליולי זה מצוין, רק שלא אמרת באיזו שנה....

קוביש
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי קוביש » 14 יולי 2008 18:10

דודי sub 3:30 אני איתך אל תשים לב לכלבי הרוח

סמל אישי של המשתמש
Amitay
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי Amitay » 14 יולי 2008 20:45

יש לי תוכניות אחרות בשבילך מר קובי sub 3:20 שביד

בני זר
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי בני זר » 14 יולי 2008 21:01

אמיתי 15 ליולי? שאני יבין מה עשינו עד עכשיו?טיילנו? בשישי האחרון סיימנו על קצב של 4 את הארוכה,כאילו מה?

סמל אישי של המשתמש
Amitay
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי Amitay » 14 יולי 2008 21:24

אל תבלבל אותי עם עובדותיום שישי אתה בא לירושלים?טרמפ עלינו.

hermes
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי hermes » 14 יולי 2008 22:28

היום רצתי את האימון הראשון בדרך לטבריה.במקרה אירע שפעם ראשונה רצתי עם זוגתי שתחיה ריצה של ממש. רצנו שני ק"מ יחד ולאחר הפסקה (שלה) עוד אחד משותף לסיום, ומי יודע, אולי זה סימן לבאות..בכל אופן, הריצה היום באה לאחר שבועיים של מנוחה מרצון למחצה. הסיבה למנוחה: לפני כחודשיים התחלתי להרגיש כאבים בחלק התחתון של גיד האכילס ברגל ימין, ממש על העצם האחורית של העקב. הכאב לא כ"כ התגבר אבל ממש לא הרפה.ביום חמישי אני הולך לפיזיותרפיסט יובל דוד שאמיתי המליץ לי עליו, בתקווה שהוא יוכל להמליץ לי על דרך להגיע למרתון כשיר.לצערי אני מתחיל את העונה באופטימיות מהולה בחשש, מה שעוד לא קרה לי בעבר, בתקווה שהאימונים למרתון לא יסתיימו במפח נפש באזור נובמבר.

בני זר
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי בני זר » 15 יולי 2008 05:38

אמיתי,ירושלים לא.יש גבול לאן אני מוכן לנסוע כדי לרוץ בשלב כזה של העונה.

קוביש
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי קוביש » 15 יולי 2008 05:58

בני, אני עולה לירושלים רק כי נעים לרוץ שםפתיחת עונת האימונים לטבריה ב-15 ליולי נו..... זה רק אצל גיסר תוכנית לטבריה מתחילה 6 חודשים לפני המרוץ או בעצם ביננו בשעה שבה נגמר המרוץ הקודם :-) רק לו יש את המרץ הזה קיצר תבוא לרוץ בואדי בקיץ תתמכר

agroner
יצירת קשר:

מחר ה 15 ביולי

הודעהעל ידי agroner » 15 יולי 2008 06:45

אפרופו מרץ, אני חושב שבאמת הגיע הזמן לבדוק את סמיכות הדם והחומרים שמסתובבים בו אצל גיסר....שמא מדובר (בסמי) מרץ...?יורם, מה אומר הקוד האתי של הקבוצה, והאם יש כוונה לערוך בדיקות, לכל הפחות, לאלו שמפגינים התנהגות "חשודה"? :-)))

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “SUB 3:00”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים