משהו נחמד למתמטיקאים

"off topic" - בלבולי מוח שאינם קשורים לריצה
shay_beith
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי shay_beith » 04 פברואר 2008 12:20

אמיתי,השרשור הזה בטח לא יוריד אותנו מ-3 שעותאיך אתה נותן לשרשור כזה הזוי להיכנס לקהילת SUB3?יש לי פלשבקים מימי האקדמיה...

MosheL
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי MosheL » 04 פברואר 2008 12:29

גישה יותר פרימיטיבית:נניח שני מספרים בסדרה B,C שאינם זרים, נכתוב אותם rc,rb המספר שקדם להם בסידרה A שווה ל - rc-rb מכאן c-b=A/r כל המספרים שלמים לכן גם A מתחלק ב -r ואינו זר ל C,B באינדוקציה לאחור מתקבל שגם 2,3 אינם זרים.אתם גורמים לי להרגיש צעיר, פעם אחרונה שפתרתי בעיות מהסוג הזה המטבע היה לירה.

סמל אישי של המשתמש
Amitay
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי Amitay » 04 פברואר 2008 12:41

שיזה שרשור מופתוכשישאלו אותנו יום אחד מה הסוד שלנו ומה היה האקסטרא שעזר לנו לרדת את ה 3 התשובה תהיה ברורה לחלוטין

shay_beith
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי shay_beith » 04 פברואר 2008 12:45

אולי ברורה לך...

MosheL
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי MosheL » 10 פברואר 2008 13:31

מכיוון והיו תמיהות על הלשון הגבוהה של השירשור הזה, להלן שאלה פשוטה על כלניות (במקור, למי שמכיר (אני מקווה שלא כולם) עורבים, בחרתי בכלניות כי זה הולך עכשיו חזק בפורום). טייל טען שכל הכלניות הן בצבע שחור זרחני. מכיוון ונתקל בהרמת גבות נטל על עצמו להוכיח טענה זו. פתח ספר על עקרונות החקירה המדעית ומצא שיש להעמיד השערה מדעית ולאחר מכן לאשש אותה בראיות תומכות אולהפריך אותה בראיות נוגדות. השערה יש, שמח טיילנו {כל הכלניות הן בצבע שחור זרחני} לא נותר אלא לאסוף ראיות. יצא הטייל לחצרו חיפש כלניות, מצא שם חרציות, סביונים, יבלית, דאטורה, ברזי השקיה, נמלים וחתול. אך לצערו, לא מצא אף כלנית. גירד הטייל את פדחתו הזיפית, חשב וחשב כיצד יאשש את ההשערה ללא כלניות? הרעיון שהבליח במוחו היה פשוט אך גאוני. הטענה: "לכל הכלניות צבע שחור זרחני" שקולה לוגית לחלוטין לטענה: "כל מה שאינו שחור זרחני אינו כלנית" . לפיכך, כל דוגמה שמאששת את הטיעון השני, מאששת את הטיעון המקורי השקול. שוב יצא הטייל לחצר: ראה ברז בצבע כסף ואמר בשמחה: הברז הזה מאשש הטענה שלי שכל הכלניות שחורות: הוא אינו שחור זרחני ואכן אינו כלנית. במשך שארית היום, עבר טיילנו החרוץ על כל פרטי חצרו וכולם איששו את הטיעון: כל מה שאינו שחור זרחני לא היה כלנית, סיכם הטייל בשימחה את יומו: ניסויי הרבים מספור איששו היום את טענתי "כל הכלניות הן בצבע שחור זרחני". {{מוקדש בחום לאתר על המדבקות, המגדיר מובן חדש למדע}}

foggy1
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי foggy1 » 10 פברואר 2008 13:50

מזכיר לי את הסיפור הבא:אמרו לאיינשטיין כי 100 מדענים נאצים, הפריכו את תורת היחסות. איינשטיין בתגובה "כדי להפריך, אפשר היה להסתפק במדען אחד"

האחים ברדוגו ובניו
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי האחים ברדוגו ובניו » 11 פברואר 2008 01:23

<font size=3><b>זהו!הגיעו מים עד נפש!מה נהיה כאן???!!!מספרים רציונאליים, מספרים אמוציונאליים, מספרים טרנסווסטיים, כלניות מטורללות...בהתחלה אחים ברדוגו חשב לעצמו, נעלים עין, זה בטח עוד מעט יעלם...כמה חננות באו לבקר בפורום של חברי מועדון ארוחות הבוקר, יבינו פה זה טריטוריה של אחים ברדוגו, וככה בטבעיות ילכו.אבל לא!אתם בשלכם!ממשיכים, וממשיכים וממשיכים...ואחים ברדוגו באמת ככה כבר שבועות מנסה כאן להבליג, למה כמו שכולם יודעים הבלגה זה כוח.אבל זהו,כלו כל הקיצים.ועכשיו חזי כבר שבוע בטראומה אחורי שהוא נכנס לפורום וראה כאן את הפוסט הזה בטעות.מילא מאז כל פעם שהוא רק עובר ליד המחשב נהיה לו טיקים בעין......אבל גם כל לילה הוא מתעורר בצעקות "שלא יעשו לי פקטוריזציה באינדוקציה!! לא רוצה שיעשו לי פקטוריזציה באינדוקציה!! " ...למה כמה שזה חזי בחור גדול, הוא פוחד מרופאים וזריקות.אז מה כאילו הקטע שלכם?אתם אוהבים י'ענו חידות עם מספרים? זה הקטע?אז הנה אחים ברדוגו יתן לכם פה חידה עם מספרים:נניח ככה שאחד מכם הולך ככה בסימטה חשוכה בשעה 23:30 בלילה במהירות ממוצעת של 6 קמ"ש.ונניח שבסימטה החשוכה הוא ככה במקרה פוגש איזו חמישה חברה גדולים, כפול 100 ק"ג בערך כל אחד, ...אחים ברדוגו לא מכיר אותם, והם בכלל לא חייבים לאחים ברדוגו טובה, נשבע לכם באדוניי (י'ענו כל זה בחזקת חף מפשע).עכשיו, תוסיפו על זה שני לומים מברזל באורך 90 סנטים, סכין קפיצית עם להב של 10 סנטים, פלאייר (כדי להוציא שורש) ושרשרת אופניים 128 חוליות, שימנו XTR (בשבילכם רק ד'בסט!)מכל זה תחסירו אמבולנס של מגן דויד אדום שהתעכב 45 דקות בפקקים במרחק של חמש רחובות.נו? אתם חושבים שאתם יכולים לפתור ת'בעיה הזו?אז מה יצא לכם?אז מה יצא לכם מכל זה???אהה? מה יצא לכם?יצא לכם שווה???אהה? ...באמת יצא לכם שווה?אז אתם באמת רוצים ככה "לככב" בבעיה עם נעלם אחד??למה ככה זה אצל אחים ברדוגו בשכונה - הכל חידות במתמטיקה דיסקרטית......אף אחד לא ראה, אפ'חד לא שמע.ושלא תחשבו ככה אחים ברדוגו אפשר לתחמן אותו.אפילו אחים ברדוגו למד כאן משהו חדש מזה, היורם שמנהל כאן ת'פורום:מה שאחים ברדוגו למד זה שאם הוא לוקח חבל ומכין ממנו ככה לולאה בשביל לכרוך לאיזו מישהו מעצבן צמוד מסביב הצוואר, ועכשיו אחים ברדוגו מקצר מהלולאה 10 סנטים בערך ...אז זה לא משנה אם יש לכם צוואר רזה או צוואר שמן, זה עדיין יהיה לוחץ באותה המידה.אז שיהיה לכם רק בריאות, ותזהרו שלא יבואו אליכם "גמדים" לכבות ת'אור......ודי לחכימה ברמיזה.</b></font id=size3>

אמיתי א
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי אמיתי א » 11 פברואר 2008 03:21

אחים ברדוגו, חזי, משפחת ברדוגו הנכבדים,גם אתם צריכים להבין משהו,דיונים מפתחי מחשבה כמו הנידונים בשרשור חנוני זה,הם הבסיס להתפתחות המדעית של המין האנושי.ארשה לעצמי לצוטט את הוד מעלתו ריצ'רד פיינמן :"המאפיין הבולט ביותר לעין במדע הוא האפשרות ליישמו. בגלל המדע יש כוח לעשות דברים. וכמעט אין צורך להתעכב על ההשפעה של הכוח הזה. כל המהפכה התעשייתית לא הייתה מתאפשרת בלא התפתחות המדע. האפשרויות הקיימות כיום, לייצר כמויות של מזון לאוכלוסיה גדולה כל-כך, לטפל במחלות - עצם העובדה שיש היום אנשים חופשיים, בלא צורך בעבדות כדי להשיג תפוקה מלאה - הן תוצאה של פיתוח אמצעיים מדעיים של תפוקה"ואמשיך את דבריו כדי שתבין יותר טוב :עצם העובדה שיש היום סובארו, מיצובישי, מאזדה, פיאט, סאן יאנג, הונדה, פז'ו, פולקסווגן, טויוטה, רנו, דהייטסו, יונדאי, פורד..... הן תוצאה של פיתוח אמצעיים מדעיים של תפוקה.ואמשיך עם פיינמן על מנת להסביר את משמעות השרשור: "מדענים יודעים שאפשר לחיות בלי לדעת. יש אנשים שאומרים : איך אתה יכול לחיות בלי לדעת? , איני יודע מה כוונתם. אני תמיד חי בלי לדעת. זה קל. איך יודעים - זה מה שאני רוצה לדעת"

assafzim
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי assafzim » 11 פברואר 2008 06:20

אני מרגיש קצת שאני מסתנן כאן, אבל, בכל זאת תרומה צנועה לדיון: דוגמא למספר אי רציונאלי בחזקת אי רציונאלי שנותן תוצאה רציונאלית:שורש שתיים בחזקת שורש שתיים. אם הוא רציונאלי - סיימנו.אם הוא לא רציונאלי, נעלה אותו בחזקת שורש שתיים, והתוצאה היא שתיים, שהוא מספר רציונאלי.נ.ב. קליפורניה היא גן עדן לריצה. אבל אין על נחל סורק. תמסרו דש ליחמורים במכלאת האיקלום.

MosheL
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי MosheL » 11 פברואר 2008 09:28

להערתו של חנן - המזל של כולנו הוא שלנאצים צרמה מאד העובדה שתורת הקוונטים ותורת היחסות פותחו על ידי יהודים (אינשטיין ובוהר), הם קראו לזה "פיזיקה של יהודים" וניסו להפריך אותן (למרות מאמצי נגד של הייזנברג - שהיה נאצי גאה). בדיעבד זהו הגורם העיקרי לכך שגרמניה פיגרה לעומת האמריקאים ולא הספיקה לפתח פצצה גרעינית במלחמת העולם השניה

MosheL
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי MosheL » 11 פברואר 2008 09:39

ובקשר לבוהר, הוא שיחק בנבחרת דנמרק בכדורגל מה שהופך אותו לכדורגלן היחיד שזכה בפרס נובל. האם חכמי הפורום, שיודעים את הדקה שאימו של זאטופק התעברה, יכולים לתת תגובה הולמת של רץ שזכה בפרס נובל?

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי חלושעס » 11 פברואר 2008 09:54

משה, תיקון קל - הרלד בוהר לא זכה בנובל - כיוון שאשתו של נובל ברחה עם מתימטיקאי (וכן, אני יודע שזו אגדה אורבנית).

MosheL
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי MosheL » 11 פברואר 2008 10:19

יוסי: כוונתי הייתה לנילס בוהר, שכן זכה בנובל בזכות מודל האטום שלו ושיחק בנבחרת דנמרק בכדורגל. אכן הרלד האח המתימקאי היה הכדורגלן הטוב יותר ואף זכה עם נבחרת דנמרק בכדורגל במדליה אולימפית ב-1908 חוץ מזה ראיתי שנוסף כוכב לשם שלי, מה זה אומר, שברדוגו סימן אותי? לרדת למחתרת?

shohat
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי shohat » 11 פברואר 2008 11:17

זה אומר שיש לך סיכוי להיות הרץ הראשון שיזכה בפרס נובל (אלא אם כן דין קרנזאזס יקדים אותך ויזכה בפרס נובל לספרות).http://www.amazon.com/gp/reader/1585422 ... eader-link

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי חלושעס » 11 פברואר 2008 12:21

תודה משה, לא ידעתי.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “"עוף טופיק" - עוף ואל תחזור”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 29 אורחים