רובי, מה אתה אומר על הבחור?

"off topic" - בלבולי מוח שאינם קשורים לריצה
סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 27 מאי 2008 08:07

נדיב, לא?http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/987090.html

קוביש
יצירת קשר:

הודעהעל ידי קוביש » 27 מאי 2008 09:59

ניתן לכתוב מ.ש.למה הוכח ?שטימטום אינו חסום מלמעלה

אמיתי א
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אמיתי א » 27 מאי 2008 10:20

קוביש, התחלת לצטט את אלברט אינשטיין ?"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits."והתגובה שלי היא עם מגיב 92 : "עכשיו אני מבין למה אין פרס נובל למתימטיקאים."

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 27 מאי 2008 10:27

http://nobelprize.org/nobel_prizes/econ ... tobio.htmlמ.ש.לעכשיו אני מבין למה יש איג-נובל לטוקבקיסטים.

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 27 מאי 2008 10:45

הדרך היחידה שבה מתמטקאים (וגם פסיכולוגים) יכולים לזכות בפרס נובל זה להכנס בדלת האחורית ולקבל פרס נובל בכלכלה.

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 27 מאי 2008 10:56

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>נדיב, לא?http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/987090.html<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>אני לא יודע לאיזה טימטום קובי כיוון, אבל אם יש כאן טימטום אז אולי שייך לוועדה הישראלית שהעניקה לו את הפרס, וגם זה בספק.ממפורד לפי דעתי הוא רק נאיבי. מאותם נאיבים שלפעמים הדברים שהם עושים או אומרים מחייבים אחרים לנקות אחריהם ולשלם את המחיר.כעיקרון אין במחווה שלו שום פסול למעט העובדה שלהתרשמותי היא באה ממקום של חוסר הבנה של המצב.ואולי נאיביות היא רק מילה נקייה יותר לטימטום.מה שאני אומר יוסי זה שתמיד צריך לשאול מה בדיוק המחוות (הכביכול הומניות) האלו מעודדות.אגב, מחוות ראויות יותר ישראל עושה כלפי הפלשתינאים כל הזמן.רק כדוגמא, לאחרונה בית החולים בהדסה עין-כרם רכש שני מכשירי fMRI חדשים למכון להדמיה מגנטית שבבית החולים.את המכשיר הישן (תקין ושמיש ועלותו היא ככל הנראה מאות לא מעטות של אלפי דולרים גם במצב משומש) הם תרמו לאחד מבתי החולים בשטחים (היצרן של המגנט תרם את חלקו בהרכבת המכשיר במשכנו החדש).תרומות כאלו הן לטעמי ראויות ונכונות יותר. כך לפחות אתה יודע שהתרומה תשרת את הציבור הפלשתינאי ולא תבלע לכיסו של איזה אדמיניסטרטור מושחת או תתורגם לצינורות מתכת מעופפים.

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 27 מאי 2008 10:58

...מצד שני, יש במכשיר fMRI לא מעט מתכת שניתן לעצב מחדש.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 27 מאי 2008 11:22

רובי, תמיד ידעתי שניתן לסמוך עליך שתיתן תגובה ציונית הולמת.

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 27 מאי 2008 13:14

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>רובי, תמיד ידעתי שניתן לסמוך עליך שתיתן תגובה ציונית הולמת.<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>אני ניסיתי לספק תשובה הולמת.זה רק במקרה שהיא גם נשמעת ציונית.

Rafi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Rafi » 27 מאי 2008 14:13

מודה שאני לא מצליח ליצר תגובות מושחזות ומבריקות - כפי שייצרו כאן, שני הצדדים. אולם תרומתי, הדלה, לדיון, התואמת לאופן המאוזן שבו הציג רובי את הדברים, מתייחסת לאירוע מלימודי באוניברסיטה. במסגרת הקורס מבוא ללוגיקה, בחוג לפילוסופיה אותו העביר פרופ' אבישי מרגלית. הקשה אחד החכמולוגים הרגילים באוסף שאלות "חכמות" לכאורה. בשלב כלשהו ירה לעברו פרופ' מרגלית "אנשים חושבים שכל דבר שטות שלא ניתן להגיד בחוץ, מותר וראוי להגיד בין כותלי החוג לפילוסופיה". לקח אויר מעט, קולט את עטצמת תגובתו והוסיף: "זה לא עיניין של חוכמה, זה עיניין של טאקט".

קוביש
יצירת קשר:

הודעהעל ידי קוביש » 27 מאי 2008 14:30

אבהירטימטום * 2 כמו שרובי הבחין את טימטום מחלקי הפרס לא צריך להסביר הוא בהיר כשמש גם "חוכמתו" של מקבל הפרס המייעד את הכספים שקיבל מעם ישראל על מנת להלחם בו ניתן להגדיר כיהירות מטופשת במקרה הקל וטימטום אם יודעים מה היא הפעילות החינוכית שתרומה זו תממן במוסד החינוכי הדגול ביר זית אבל הוא הלוא גאון במתמטיקה איך הוא יכול לדעת שבביר זית לא בדיוק עושים חשבון

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 27 מאי 2008 14:59

קוביאני באמת אמביוולנטי כאן.לטעמי את פרס וולף יש להעניק לפי קריטריונים של מצוינות אקדמית ולהשאיר את השיקולים הפוליטים עד כמה שניתן בצד (זה בכלל אפשר?). כמובן שאם לאדם יש היסטוריה אישית שהיא בעליל מכוערת אז יש מקום להביא גם את הנתון הזה בחשבון.בודאי שאני לא חושב שההתנהלות של ממפורד לאחר קבלת הפרס היא משהו שאנחנו צריכים להוקיר או לחגוג.כשאני מייחס לו נאיביות אני במקום כלשהו נותן לאיש להנות מהספק שמאחורי ההתנהגות שלו לא מסתתרים ניבזות או כפיות טובה.

קוביש
יצירת קשר:

הודעהעל ידי קוביש » 27 מאי 2008 15:24

אני אומר שיש עוד 1000 כמוהו וגם טובים ממנו ואפשר היה לבחור אחרת אבל אצלנו אוהבים להתחנף למי שינחית על לחיינו סטירה מצלצלת יותר, למה לתת פרס למי שהוא אוהד ישראל וגם גאון אם אפשר באותה מכה גם לזכות בשיעור במוסר בינלאומי? אתה באמת יכול לומר על מישהו שהוא באופן מוחלט הראוי ביותר מבחינה אקדמית? הרי ברור לך שאם יש 2 שופטים אז היו שם 3 דעות לפחות

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 27 מאי 2008 15:44

אני לא מכיר כל כך מתמטיקאים אבל בכדי לזכות בפרס וולף אתה צריך להיות מדורג גבוה בין ה 1000 הטובים בעולם. הוועדות להענקת הפרסים האלו אמורות להכיל שופטים (יותר משניים) שהם בעצמם חוקרים מובילים בתחום ולעשות עבודה עניינית. אני די נוטה להאמין שהתרומה שלו לתחום הייתה יוצאת דופן ושלכל היותר אפשר להצביע על חוקרים ספורים נוספים שיכולים היו להיות ראויים לפרס.כמו שאמרתי, כל זמן שלא ניתן להצביע על פגם ברור באישיות, לגרור פנימה שיקולים פוליטיים זה לפתוח תיבת פנדורה בלי תחתית :)יש דרכים אחרות לתגמל אנשים על בסיס אהדתם לישראל.

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 27 מאי 2008 15:54

...אני גם נוטה להניח שעמדותיו הפוליטיות של האיש לא בהכרח היו נגישות לוועדת השופטים קודם לקבלת ההחלטה שלהם (וטוב שכך).

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “"עוף טופיק" - עוף ואל תחזור”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 23 אורחים