משהו נחמד למתמטיקאים

"off topic" - בלבולי מוח שאינם קשורים לריצה
Eyal
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי Eyal » 02 פברואר 2008 18:40

עומר, זה לא הקטע של משה לוין מתמיר פישמן (שהוא אגב איש מוכשר), הסיבות במקום אחר. אגב הסגנון "האוניברסלי" של הוכחת זהות אוילר מיושם בהצלחה גם על תורת היחסות הפרטית שניתנת להוכחה תוך שימוש במעין אקסיומות יסוד, אבל לא נתחיל עם זה כאן. בכל אופן בעיני זה יפה לפחות כמו ריצה. מודה גם אני מכיר את המוזרויות האלה.

hermes
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי hermes » 02 פברואר 2008 21:32

משה, לא ברורה לי ההבחנה שלך בין "חוק טבע" לבין "תוצר לוגי טהור". הן העובדה שיש 25 ראשוניים בין 0 ל-100 (לא בדקתי את זה, אבל כפי שאומרים בישראל - סמוך) והן העובדה ש-sin(a)^2+cos(a)^2=1 הן תוצרים לוגיים טהורים - קרי ניתנים להוכחה באמצעים לוגיים מתוך אקסיומות מסויימות, כאשר המקובלות הן ZF. ההבחנה היא סובייקטיבית ולא מהותית, כאשר לשתי העובדות קיימות הוכחות ברמת אסתטיקה (שוב מונח סובייקטיבי) שונה.לגבי טענתך כי: "אין שום דבר בהגדרות המספר הראשוני שיכול להוכיח בגזירה ישירה שזהו המספר" אינני מבין את המונח "ישירה". העובדה היא שניתן להוכיח את הטענה מהגדרות המספר הראשוני. המונח ישירה הוא מונח סובייקטיבי בלבד להבנתי.

eldarc
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי eldarc » 02 פברואר 2008 21:35

אההההההההה, היית צריך להזכיר את נושה ההצגה הקוטבית של מספרים מרוכבים. אני לא הבנתי מאיפה הבאתם את ה sin ו cos. אתם חייבים להבין שיש פה חברה שלא זוכרים.אז רדיוס שווה לערך המוחלט של cosa+isina שזה שווה לשורש של cos^2a+sin^2a שזה שווה ל 1e^x זו פונקציה בעלת תכונה מיוחדת שהיא שווה לנגזרת של עצמה, וההופכית לה היא ln xתודה , אם אפשר עוד דברים שיכריחו אותי להזכר.

eldarc
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי eldarc » 02 פברואר 2008 21:40

לגבי מספר המספרים הראשוניים בין 0 ל 100 או לכל n שהו. זה מלמה 3 במתמטיקה דיסקרטית.אתה לוקח מספר ראשוני שהוא לא 1 , מהנמוך ביותר כלומר 2 ומוחק את כל הכפולות שלו עד 100 , אח"כ אותו דבר לגבי 3 וכו, המספר הגבוה ביותר שתצטרך לבדוק הוא המספר הראשוני הקרוב ביותר מלמטה ל שורש של n ,או 100 במקרה שלנו(כלומר עד 7 שהוא הכי קרוב ל 10) זהו ואז נשארת רק עם מספרים ראשוניים על הלוח, כל שנותר לך הוא לספור אותם

MosheL
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי MosheL » 03 פברואר 2008 00:39

יורם, כפי שיוסי העיר, השאלה אכן כוללת בתוכה אוקיסמורון, אענה על שני חלקיו, בזמני הפנוי אני מנסה לחבר חודש של ריצה בלי להיפצע, חזרתי מפגרה של 30 שנה, ובשנה האחרונה כל ריצה שלי מסתיימת בזה שאני לא בטוח שאוכל לרוץ את הריצה הבאה. עיסוקי הוא ב -old fashion, hardcore programming קרי ישומים של עיבוד אותות ואינטלגנציה מלאכותית. עמר, אינני מכיר את משה לוין מתמיר פישמן, לעומת זאת, מניסיוני הדל עם קרנות הון סיכון, אינטגרלים לא עושים להם את זה :)

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי חלושעס » 03 פברואר 2008 08:12

אלדר, השם של השיטה שהזכרת הוא "הכברה של אריסטופאנס"

shohat
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי shohat » 03 פברואר 2008 09:18

איזה שירשור של "עליתים".מה עם איזה משהו קטן בשביל ה"שלפרים"? אם 3x שווה 9, כמה שווה x?(תודה, עכשיו אני מרגיש הרבה יותר טוב).Waddle on

MosheL
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי MosheL » 03 פברואר 2008 10:36

אמיר -כל מה שנובע מאקסיומות ZF הוא תוצר לוגי טהור, תחליף אקסיומה, ישתנה התוצר. המושג פונקצייה מופיע באקסיומות במושג הנרחב של "מיפוי". הפונקציה סינוס לכשעצמה מחייבת הגדרה נוספת ולכן במונחים של גזירה אקסיומיטית היא תוצר לוגי.. דוגמה אחרת למערכות אקסיומטיות היא גיאומטריה, תשנה את אקסיומת המקבילים ותקבל גיאומטריה אחרת – זאת של רימן או זאת של לובצ'בסקי.ציטוט בנושא מהתרגום העיברי של ספר "משפט גדל" של נאגל וניומן: "במאה התשע עשרה ... התברר בהדרגה שמתמטיקאי טהור (בניגוד למדען המסתייע במתימטיקה כמכשיר לקידום תחום אחר) עוסק בעצם בהסקת משפטים מהנחות שנבחרו כאקסימות. ואיו זה מעינינו כמתימטקאי, לבחון האם האקסיומות שהניח הן אכן אמיתיות" החוק E=mc^2 איננו תוצר לוגי אלא נובע ממציאות פיזיקלית (או-קי, פילוסופים להרגיע, ממציאות פיזיקלית כפי שאנו תופסים אותה). השאלה המקורית הייתה האם זהות אוילר נופלת בקטגוריה הראשונה או בשנייה, קרי האם היא משקפת במידה זו או אחרת, מציאות פיזיקלית? המספרים הראשוניים נחשבים כאוניברסליים, בסרט contact של קארל סאגאן (מדען מכובד שהיה "חוטא" בכתיבה פופלארית) ישויות תבוניות מגלקסייה אחרת מנסות לתקשר על ידי מה שהם מכנים "תיפוף קוסמי": שליחה של פולסי רדיו בקצב המוכתב על ידי סדרת המספרים הראשוניים: קרי פולס , הפסקה, שני פולסים הפסקה, שלושה וכו (עד 907) וחוזר חלילה). יש דיונים מייגעים במשמעות המדויקת של האוניברסליות של המספרים הללו אבל אני מקווה שהרעיון בכללותו ברור.שכתבתי שאין גזירה ישירה של מספר המספרים הראשוניים התכוונתי שאין חוק המכתיב את מספר המספרים הראשוניים מלבד ספירה פרטנית כפי שהציג אלדר. אם היה חוק כזה לא היינו צריכים להשתמש בטכניקה הזאת {נניח שיש לנו פונקציה N(x) שערכה הוא מספר המספרים הראשוניים בין 0 ל -x, השאלה האם מספר y הוא ראשוני או לא הייתה מתקבלת על ידי חישוב N(y)-N(y-1) } ד"א, מערכות ההצפנה הממוחשבות, המצאה של שמיר ורבין המופיעים במעלה הקישור, שואבות את כוחן מחוסר החוקיות של המספרים הראשוניים.

אלחנן
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי אלחנן » 03 פברואר 2008 10:41

נחשון, רק בשבילך כי מגיע לך תשובה,X = קנדה,,,

doron2008
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי doron2008 » 03 פברואר 2008 11:15

נחשון - משהו פשוט בשבילך (לילדים מכתה ד' ומעלה...)חדר עם 100 נורות (ולידן 100 מפסקים עם מספרים מ1 עד 100, כמובן), כולן כבויות. עכשיו עובר גמד ומשנה את מצב כל הנורות שמספרן מתחלק ב1. כשהוא מסיים, יוצא לדרך גמד אחר ומשנה את מצבן של כל הנורות שמספרן מתחלק ב2. כשזה מסיים, עובר הגמד הבא ומשנה את מצב המפסק של כל הנורות שמספרן מתחלק ב3, וכו'.השאלה - מהן הנורות שישארו דולקות בסוף?(הפרס לפותר ראשון: אימון פארטלק, כמובן)

עמרקרפ
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי עמרקרפ » 03 פברואר 2008 11:47

הריבועים כמובן, כיוון שרק להם יש מספר אי-זוגי של כופלים.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי חלושעס » 03 פברואר 2008 11:48

ניחוש:הנורות הדלוקות הן בעלות החזקה הזוגית (4, 9, 16 וכד')

shohat
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי shohat » 03 פברואר 2008 12:01

לא יודע, צריך להכיר את הגמדים.

eldarc
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי eldarc » 03 פברואר 2008 12:01

הנורות שיש להן שורש בטווח 0 עד 100 כלומר 10 נורות סה"כ. זה שאלו אותי ברעיון עבודה. משום שכל מספר בין 0 ל 100 יש לו את הכופל שלו שמכבה אותו רק למספר שהוא שורש של מספר אחר בין 0 ל 100 הוא זה שצריך לכבות את עצמו במכפלה, ואת זה הוא לא יכול לעשות.

סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

משהו נחמד למתמטיקאים

הודעהעל ידי יורם » 03 פברואר 2008 12:05

טוב, אז אם כבר, בטח רובכם מכירים אבל זה נחמד:נניח שכדור הארץ עגול. נכרוך חבל על הקו המשווה. נניח שההיקף של כדוה"א על הקו המשווה הוא בערך 40000 ק"מ (אגב, אני לקראת סיום ההקפה השניה שלי מאז שהתחלתי לרוץ...). נחתוך את החבל ונוסיף לו חתיכה של 50 מטר. נכרוך אותו סביב הקו המשווה בצורה שהמרחק יהיה שווה. מה יהיה המרחק בין החבל לקו המשווה? (זכרו, הוספנו 50 מטרים לחבל שהיקפו היה 40000 ק"מ).

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “"עוף טופיק" - עוף ואל תחזור”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 24 אורחים