רשימות למגירה

"off topic" - בלבולי מוח שאינם קשורים לריצה
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
לאנס_ארמסטרונג
יצירת קשר:

רשימות למגירה

הודעהעל ידי לאנס_ארמסטרונג » 27 אוקטובר 2012 05:06

אני מנסה להזכר באיך הכל התחיל.
זאת היתה תקופה לא פשוטה התקופה של ההתאוששות מהסרטן. היתה לי תחושה חזקה שבחיים, אבל בחיים אני לא ממש אוכל להתחרות שוב בטופ. יכול להיות שמהתחושה הזו צמחה ההרגשה שמותר לי לכופף את החוקים ולתת לעצמי קצת עזרה. חלילה לא יתרון, אלא רק משהו שיפצה על מה שהסרטן לקח ממני.
סוג של afermative action.
לא באמת האמנתי שזה יצמח למימדים של ניצחון בטור, וכשזה הגיע לשם אז זה כבר היה מאוחר מכדי לעצור. קשה לי להגיד היום אם מדובר היה בחזירות מצידי, התמכרות להצלחה, או אולי טיפשות. כי יתכן שהמניע היה באמת ראציונאלי, קר, פראקטי - האמונה שאסור לי לפרוש כך סתם פתאום עכשיו כי זה יראה חשוד. כמו שמישהו חכם אמר פעם, "אם אתה רוצה שהשקר שלך יתפוס אז אתה חייב לשקר בגדול. אנשים מסוגלים לזהות שקרים קטנים, אבל זה מעבר ליכולת שלהם לעכל מעשה הונאה בקנה מידה ענק. "
אני לא זוכר מי אמר את זה, אבל תודו שזה נשמע כמו רעיון חכם.
אתם יודעים שזה ככה.
זה הרי קל לבלבל אנשים דווקא כשהשקר הוא אבסורדי.
אפילו כשמישהו שולף אקדח לעיני מאות אנשים ומצלמות ותוקע שלושה כדורים בגב של ראש ממשלה, מספיק שהוא יצעק משהו בסגנון של "זה סתם, זה סרק, זה סרק" בכדי שאנשים לא מעטים במשך תקופה ארוכה יחפרו בכל מיני תאוריות קונספרציה ויאמינו שהיורה הוא בעצם הקורבן.
ככה זה אנשים - הם מטומטמים (הנחת יסוד מספר אחת).

אז דבר אחד שצריך לעשות בכדי שהונאה תצליח זה לשקר בגדול.

הדבר השני זה לגרור כמה שיותר אנשים למצב שבו הם יהיו מחוייבים לשקר.
וכאן, כמו בכל דבר בחיים, יש שלוש קבוצות של אנשים:
1) הקבוצה הראשונה כוללת את אלו שמודעים לתרמית אבל הם חיייבים להסתיר אותה כי הם שותפים לפשע מתוך בחירה.
הגיוס של אלו נעשה במתכונת של מעין תרמית פרמידה או פונזי - הרעיון הוא שכל הקבוצה לוקחת סמים כדי להגדיל את הסיכוי של מי שעומד בראש הפרמידה לנצח בתחרות. מי שמתמיד במשחק וגם מגלה כישרון, יהפוך בהמשך לפייבוריט של הקבוצה וכולם יעבדו עכשיו בשבילו. אם מישהו, חלילה, נתפס בבדיקת סמים, הוא לוקח את האחריות אקסלוסיבית על עצמו והקבוצה מפנה אליו את הגב.
פשוט.
יעיל.
הגירסה הסוציופאטית של אחד בשביל כולם, כולם בשביל אחד.
וכמו בכל פרמידה, גם כאן זה הרי ברור שהמשחק לא יכול לעבוד עבור אף אחד לאורך זמן. הוא בטח לא יכול לעבוד לטובת כולם. אבל זה לא משנה, כי אתם יודעים כבר איך זה עם אנשים - הם מטומטמים. כל מה שנידרש היה עבורי זה שהמשחק יעבוד לטובתי למשך תקופה ארוכה מספיק.
וזה עבד.
זה עבד.
2) הקבוצה השניה כוללת את אלו שצריך לגרור אותם לתוך המשחק בעל כורחם. מדובר באלו שאם הם היו יודעים מראש לאן הם הולכים להכנס, הם היו לוקחים 180 מעלות ותופסים מרחק. את אלו צריך למשוך באף לאט ובזהירות. שהם יבינו לאן הם נכנסו רק אחרי שהם הפכו כבר להיות שותפים מובהקים לפשע, מקום שקשה לצאת ממנו גם אם אתה רוצה לעזוב. והמאמץ הזה שווה כי האנשים האלו הם השותפים הכי טובים שלך לתרמית בדיוק מהסיבה שהם נתפסים כאנשים אמינים.
והרי זה כלל ברור וידוע שאם הפכת איש אמין לשותף לשקר, אז השקר הופך לקצת פחות שקר.
לא ככה?
3) את הקבוצה השלישית אני מגדיר כקבוצת הרוב הנאיבי מבחירה. מדובר באלו שלא בקיאים בסוד הדברים ושגם אין להם רצון לדעת מה באמת קורה. אנשי הבת-יענה. אלו שנוח להם להאמין שכוח רצון יכול להרים חולה סרטן למעמד של סופרמן מתוצרת אמריקה. אלו שרוצים להאמין שמוסד פדראלי מכובד כמו ה USPS לא יתמוך במאפיה של נוכלים מסוממים. אלו שרוצים להאמין שיצרניות ענק של מוצרי ספורט כמו נייקי או אוקלי מעודדות מצוינות אמיתית בספורט. אלו שלחצו את ידך בחום לעיני המצלמות ורוצים להאמין שהם לא טיפשים. אלו שרוצים להאמין שצמיד הסיליקון הצהוב שהם קנו בדולר הוא משהו להתגאות בו.
ככה זה אנשים - הם רוצים להאמין (הנחת יסוד מספר שתיים).

מחוץ לשלושת הקבוצות האלו ישנו המיעוט הספקן - אלו שרואים גבר בשנות השלושים לחייו שמפגין יכולת על-אנושית עם ביצה אחת וחושבים לעצמם "זין!". אבל אלו גם אנשים שבמידה ומשהו נתפס בעניהם כחשוד הם לא ימהרו להסיק מסקנות ולהכריז "המלך עירום". כי הם אחראים. הם ימתינו ויחכו לפיסת מידע שאינה משתמעת לשני פנים. כל מה שעליך לעשות אם כן הוא להשתדל לא למעוד. במידה ומעדת, נסה לייצר כמה שיותר אמבילנטיות סביב המקרה. אנשים ספקנים אף פעם לא ישמיעו עמדה נחרצת במצב של עמימות, וזו חולשה שניתן וצריך לנצל ללא מידה של הססנות או ספק.
יתרה מזאת, אם מישהו מאלו יעז לבטא ספקות בנוגע לכשרות ההצלחה שלך, הדבר הנכון לעשות הוא להחזיר לאותו אדם בהאשמת נגד מרומזת. לא צריך ללכת רחוק. הרעיון הוא רק להוציא את אותו אדם משיווי משקל ולדחוף אותו לעמדת התגוננות.

אז זה התחיל בשקר קטן שהפך לשקר גדול.
אבל לשקרים גדולים יש מגרעת כך מסתבר - כששקר גדול ממשיך לגדול הוא הופך לשקר גלוי. וכששקר גלוי ממשיך וגדל אז הוא לבסוף הופך לפארסה.
זה מה שנהיה מספורט הרכיבה מכל הסיפור - פארסה.
ואף אחד לא רוצה להודות בזה שהוא חלק מפארסה.
לא ככה?

מסתבר שלא ככה.

אני לא יודע איך אנשים ישפטו את התהליך שעבר ספורט הרכיבה על אופניים במהלך 20 השנים האחרונות, ואיך הם ישפטו את החלק שלי בכל הסיפור. אני אבל מוכן להתערב איתכם שיהיה מי שיגיד שעשיתי שירות ענק לענף. שצריך היה מישהו שיקח את הסימום בספורט לרמה של פארסה בכדי לייצר זעזוע שיכול להוביל אנשים למסקנה שענף הרכיבה, או כל ענף ספורט אחר לצורך העניין, חייב שינוי עמוק ויסודי.
כן, לאנס ארמסטרונג היה רע הכרחי הם יגידו.
ויהיו גם בטח אלו שיתייחסו למקרה כאל חלק מתופעה רחבה יותר - דוגמא נוספת לשחיקה של אימפריית ארה"ב. אימפרייה שהפכה מארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות למקום שבו אנשים איבדו את גבולות הטעם הטוב. אימפרייה שהמוסדות הכלכליים שלה משחיתים את העולם כולו במשחקי פרמידה שמניבים רווח מידי לקבוצת אנשים קטנה. אימפרייה שספורטאי העל שלה משחיתים את הענף שאליו הם שייכים בכדי לקדם אינטרסים אישיים. אימפריה של משחקי פירמידה בכל מקום. מראית עין של שגשוג וכישרון שבאים להחליף את הדבר האמיתי.
אימפריה מקרטון.
אימפרייה בקריסה.

ויתכן שבעוד 40 שנים מעכשיו אף אחד כבר לא ממש יזכור שום דבר. הרי מלהסתכל על הילדים שלי, שהניצוץ היחידי בעיניהם הוא השתקפות מסך ה iPAD (מיני), אני יכול בודאות להגיד לכם שאם ישאלו ילד מהדור של הנכדים שלי "מי היה ארמסטרונג?", כל מה שהוא ידע זה להגיד ללא היסוס או ספק משהו בסגנון "הוא היה החצוצרן הראשון שרכב על אופניים על הירח!"

אתם יודעים שזה מה שיקרה.
ככה זה עם אנשים - מה שלא נעים להם לזכור, הם ממהרים לשכוח (הנחת יסוד מספר שלוש).

שלכם,
לאנס ארמסטרונג
רות סוף
נערך לאחרונה על ידי לאנס_ארמסטרונג ב 27 אוקטובר 2012 19:39, נערך 2 פעמים בסך הכל.

Small lies can become big lies
Big lies grow into obvious lies
Obvious lies, if keep growing, turn into a farce

shohat
יצירת קשר:

Re: רשימות למגירה

הודעהעל ידי shohat » 27 אוקטובר 2012 10:00

מעניין.

הטקסט היותר סביר: http://pvcycling.wordpress.com/2012/10/ ... onfession/
אני לא כל כך בטוח שנשמע מארמסטרונג הודאה בשנים הקרובות (העיתוי להפקת תועלת מכך חלף, או שלא?). אולי בעוד כמה שנים בספר שיגרוף מיליונים מחדש.

הלקח האמיתי מהפרשה לא קשור לארמסטרונג או לענף האפניים. הוא קשור לסעיף "הבת יענה" בטקסט כאן למעלה.
השאלה היא אם אנחנו צריכים להמשיך להשתתף במשחק הזה, לעקוב, להתלהב מנצחונות ושיאים, לכתוב סקירות.
האם אנחנו "דילרים" של השקר? חלק מהבעיה? מחר מבחן (פרנקפורט).

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 07 נובמבר 2012 17:34

http://www.southparkstudios.com/full-ep ... r-applause

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/2cRCnwy6kAQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<center>

</center>

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 22 דצמבר 2012 22:39

Up
<center>

</center>

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 14 ינואר 2013 00:14

http://sports.nationalpost.com/2013/01/ ... ew-source/
נחכה ונראה

ומעט צפונה משם, בעניין מאוד שונה אבל מאוד דומה
http://news.nationalpost.com/2013/01/11 ... ool-board/
<center>

</center>

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 16 ינואר 2013 00:07

<center>

</center>

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 18 ינואר 2013 03:19

<center>

</center>

סמל אישי של המשתמש
Geller
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Geller » 18 ינואר 2013 10:26

לא היה שום דבר צפוי. הוא מודה, מתחבא מאחורי הגדרות מילוניות, אומר שבין כל האמיתות עליו היו גם שקרים, מתנצל - בקיצור, אפס.

נשאר רק לקוות שהאמריקאים יפתיעו (כנראה שלא) ויקיאו אותו החוצה, ושיסגרו את כל מסוממי הטור דה פרנס על איזה הר ויתנו להם להרוג את עצמם ואחד את השני בלי להטריד אותנו בזה. מעבר לזה, אני מקווה שעכשיו כל מעריצי לאנס המסונוורים (הי סאלי) יסתמו סוף סוף את הפה, וגם הבדיחה העלובה שנקראת 'חואן פלוטה' תעוף מהמסך.

פשוט בנאדם עלוב, שכל קשר בינו לבין התנהלות ספורטיבית (כן כן, ליבסטרונג, בלה בלה בלה) פשוט לא קיים.

מתי בולט?
"I don't care for tights, she says and does not tell me why; she hikes her skirt above her knee, revealing one brown thigh" - S.Vega

shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 19 ינואר 2013 11:38

ועכשיו, סוף סוף. כן כן. לאנס ארמסטרונג - יקיר המועדון.

כי כל השנים הייתי ספקן-ארמסטרונג. היום אין כבר צורך להיות ספקן ארמסטרונג, לא יותר מלהיות ספקן ספיידרמן.

http://www.bc-running.com/wp/?p=2810

shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 20 ינואר 2013 11:15

מוקדש לרובי.
אחד המגיבים בבלוג של דורפן העלה את זה, ופשוט נקרעתי מצחוק.

תמונהg

הדיון אצל דורפן: http://debuzzer.sport5.co.il/dorfan/14771

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 21 ינואר 2013 23:59

נחשון,
מי יודע, אולי גם ליוסיין בולט מחכה עתיד דומה לזה של לאנס.
אבל הסבירות לכך לטעמי אינה שונה בהרבה מזו שזה יהיה גורלו של גברסלאסי או דייוויד רודישה.

זה אולי הדבר העיקרי שמבדיל בין לאנס ארמסטרונג לבין המקרים הידועים של אתלטים אחרים שנתפסו על שימוש בסמים.
ועל כך לא מגיעה לו הסליחה. ההתנהלות שלו לא רק חורגת מחוקי האתיקה של ספורט מקצועני, אלא היא בעיקר התנהגות פלילית וסוטה.
צר לי על מי מבין חברי ה US POSTAL שהתצטרפו לקבוצה מתוך אמונה נאיבית שבכך תינתן להם ההזדמנות להפגין מצוינות אמיתית בספורט.
צר לי עוד יותר על אלו מביניהם שבחרו להתמיד ולקחת חלק פעיל בפעולת הטיוח.
בהתייחס לקריאתו של גרג למונד להתפטרותם של ראשי ה UCI - צר לי גם על ראשי ה UCI שלא יכולים להתנער מאחריות מבלי להראות שוטים גמורים.
כמאמר הפוסט למעלה - הם נתנו לקבוצה קטנה של רוכבים לא רק לשבור את החוקים של הארגון, אלא פשוט להפוך את הארגון לפרסה. דימוי של ארגון מושחת ללא תקנה שיתכן ויהפוך למוקצה מאירועי ספורט כלליים כמו המשחקים האולימפיים (צעד שאולי נדמה כראוי אך אני חושש שיש בו בכדי לשפוך את התינוק ביחד עם המים).

אבל עזבו אתכם מדגי רקק כמו לאנס או בולט.
בואו נדבר על הוידוי העתידי של הכרישים האמיתיים:
קבצים מצורפים
oprah-lance-armstrong2.jpg
oprah-lance-armstrong2.jpg (148.17 KiB) נצפה 5366 פעמים
<center>

</center>

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 22 ינואר 2013 12:26

מה עשית לצואר שלי יא חולה?
פעם הבאה תשקיע יותר!
God and Man no confessions
God and Man no religion
God and Man don't believe in Modern Love

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 22 ינואר 2013 18:39

<center>

</center>

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “"עוף טופיק" - עוף ואל תחזור”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים