עידן תרבות הטיפשעשרה

"off topic" - בלבולי מוח שאינם קשורים לריצה
רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 26 יולי 2008 13:20

טוב יאללה,מאחר והפורום הזה ממילא שוקע לתרדמה כשמתחילים לדבר פה רק על ריצה אז:http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1005306.htmlשרת החינוך יולי תמיר: "אי אפשר לכפות השכלה על מי שאינו רוצה בה"כן, זו דעתה של שרת החינוך שלנו.אפשר לפתח את זה:למה לכפות מיסים על מי שלא רוצה לשלם מיסיםלמה לכפות שירות צבאי על מי שלא רוצה לשרתלמה לכפות התנתקות על מי שלא רוצה להתנתקלמה לכפות שלום על מי שלא רוצה בשלוםובכלל, למה לכפות עלי לעשות דברים שקשה לי בתור שרה לעשות?הרי כפיה זה כל כך לא נכון פוליטית.אל תטעו, הבעיה כאן היא לא רק עם החרדים.עידן תרבות הטיפשעשרה כבר אמרתי?והנה בלי כוונה החלק הראשון בחתימה שלי קיבל משנה תוקף.

רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 26 יולי 2008 13:31

ונגזרות אחרות של אותה בעיה ממש הן גם אלו שעומדות מאחורי "דילמת האסיר" שנדונה כאן.

בני זר
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי בני זר » 26 יולי 2008 14:30

בחייאת רובי, ת ח ז ו ר לרוץ.

Rafi
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי Rafi » 26 יולי 2008 14:57

בני, טיפסתי על הקירות כל השבת - עד שרובי חזר לחיים.

רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 26 יולי 2008 15:27

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>בחייאת רובי, ת ח ז ו ר לרוץ.<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>יש לי פטור.חוץ מזה - מצ'עמם...

רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 07 ינואר 2009 18:50

קצת חומר למחשבה בכדי למלא לבינתיים את החלל:http://www.haaretz.co.il/captain/spages/1052913.htmlהייתי נשאר בכדי להרחיב את הדיון בנושא, אבל אין לי זמן בשביל זה עכשיו.

רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 22 ספטמבר 2009 05:23

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>כאמא לבן בשחר גיל הטיפש עשרה (14) וכמארחת של רבים (מדי??) של חבריו אני יכולה להעיד שאכן, כמו שאמר דורון, מדובר בדור שונה. אך האם הוא חלול, שטחי או מטופש יותר מהדורות הקודמים? בכלל לא נראה לי. נכון, הם קוראים פחות ספרים, אין מה לומר. ואולי הם גם לא יודעים לאיית תודות לspell check. אבל התגובתיות שלהם מהירה לאין שיעור ממה שאני וחבריי היו יכולים לו בגילם. הם גם מדברים יותר בתמצתיות (כך נראה לי) שלדעתי זה דווקא דבר טוב ("לחפור" זה נחשב אצלם סמל לחנניות.... ראו הוזהרתם) והם באמת multi-taskers מדהימים. לפעמים הטלוויזיה דלוקה, הם משחקים בגיימבוי, מסמסים באותו הזמן ובו בזמן הם ערים לכל מה שקורה בכל אחת מהמדיות האלה.אז האם הדור הולך ופוחת? אני אישית לא מאמינה שזה נכון. אנחנו לוקחים פרמטרים שהיו חשובים לנו ומשליכים אותם על אנשים שנולדו לתוך עולם אחר. היכולות והמיומנויות שהם צריכים לסגל לעצמם כדי להתפתח ולהתמודד בעולם שהם גדלים בו הם שונים מהיכולות שאנחנו נזקקנו להם. בעולם דיגיטלי, מיידי ותקשורתי הם צריכים דברים אחרים כדי להצליח. אני דווקא משתאה מול היכולות שלהם. לפני יומיים אמרתי לאחותי: "איך אנשים שאין להם ילדים בני 14 לומדים להפעיל את המכשירים האלקטרוניים החדשים שלהם??"<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>RonnaTishmeri Al HaYeled"media multi-taskers"? "They're suckers for irrelevancy""Everything distracts them""We kept looking for what they're better at, and we didn't find it" http://news.stanford.edu/news/2009/augu ... 09.htmlThe full paper was recently published in PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences) which is one of the most influential scientific journals.

Rafi
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי Rafi » 03 אוקטובר 2009 20:31

מאמר מעניין על מגילות ים-המלח/האיסיים/קומראן ו"נגיעות" בדרך בה משתלטת לה תיאוריה על השיח התרבותי.http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3782923,00.html

רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 04 אוקטובר 2009 03:30

RafiHelp me understand how this artical is related?

Rafi
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי Rafi » 04 אוקטובר 2009 06:41

א. לא רציתי לפתוח שירשור חדש.ב. חשבתי, מה יכול לעניין ולהסעיר את רוחו של הנוער.

agroner
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי agroner » 04 אוקטובר 2009 06:59

"האיסיים נזורו מתענוגי בשר וראו בכיבוש היצר מעלה גדולה. הם מואסים בחיי עושר... בשבתם לסעוד יעשו כן בטכס מיוחד והכהן הוא שמנהל את טכס הארוחה...אין החברים החדשים המצטרפים לאיסיים מתקבלים לחבורה אלא לאחר שעברו תקופת ניסיון מסוימת, כפי שלמדנו בסרך היחד". עכשיו ההקשר ברור? צווארון כחול אמיתי

MosheL
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי MosheL » 04 אוקטובר 2009 12:59

איפה רובי כשצריך אותו?דיקן האוניברסיטה פונה למנהל הפקולטה לפיזיקה הדורש תקציב: למה אתם לא יכולים להיות כמו הפקולטה למתמטיקה?:כל מה שהם צריכים זה נייר, עפרון ופח זבל. או יותר טוב הפקולטה לפילוסופיה: נייר ועפרון בלבד. הכתבה הזאת היא שורה של פאולים טכניים גם בסגנון וגם בתוכן. ברמת הסגנון היא כוללת טיזרים שמתגלים כנפיחה ריקה במהלכה:<i> " התפתחויות של החודשים האחרונים כוללות חילופי האשמות בין חוקרי מגילות בני זמננו, שעשויות להוביל למשפט פלילי מתוקשר בארה"ב" </i> – מה הקשר לנושא המדעי, המינוח הפומפוזי של "עשויות להוביל למשפט פלילי מתוקשר" שבו אנו הקוראים אמורים לעבור לדום מתוח כשזיק של צמרמורת פולח את גבינו. הוא משפט שמתאים לספרים של דן בראון ולא למאמר שמתיימר לאצטלה מדעית.<i> "כמו בסיפור "קללת הפרעונים" המפורסם גם גורלם של אחדים מחלוצי מחקר המגילות הגנוזות היה מר </i> - מה ניתן ללמוד מהקישור ההזוי הזה למקרה שלפנינו: מה הקשר לקללה בכלל (אצל הפרעונים לפחות היה בסיס לקללה)?, מה הקשר למגילות? והגראנד פינאלה: ההוכחה הניו אייג'ית האולטימטיבית: <i>" כמה מהם סיימו את חייהם כאלכוהוליסטים ואחרים אושפזו בבתי חולים פסיכיאטריים"</i> – הבעיה היותר עמוקה היא בנושא התוכני: המאמר משתמש בתיאורית איסיים-קומראן כדוגמה לבעיית האישוש המדעי: <i> "הפילוסופיה של המדע מתארת דרכים שונות של הצדקת תיאוריה מדעית או החלפתה בתיאוריה אחרת. המצב הסטנדרטי הוא מעין שוּק חופשי של תיאוריות מתחרות, שלכל אחת מהן עדויות המאששות אותה ותומכות בה במידה כלשהי. מצב זה כולל גם קריטריונים שקובעים כיצד אמור להשתנות יחסנו לתיאוריה עם גילויים של ממצאים חדשים, מאששים או מפריכים, ומתי נוצר משבר חריף עד כדי צורך במהפכה מדעית" </i>. הקריצה למהפכה המדעית של קון (חביבתם של יוחאי, נחשון ופוסט מודרניסטים) היא במקרה הטוב דוגמה פופוליסטית רדודה ובמקרה הרע חוסר דיוק משווע. מהפכה מדעית מתייחסת לפרדיגמה – שהיא מסגרת מושגית לתופעות (עובדות) הנצפות על ידנו: העובדה כי תפוח נופל מעץ לאדמה הוסבר על ידי היוונים כאובייקט שרוצה לחזור לחומר היסוד שלו, על ידי ניוטון כנע בעקבות כוח המופעל עליו ועל ידי איינשטיין כנע בחלל שעוקם על ידי מסת כדור הארץ, ולא מן הנמנע שתצוץ מסגרת מושגית נוספת שתסביר את עובדת נפילת התפוח במושגים אחרים. בכל התיאוריות אין עוררים על העובדה (הקונטינגנטית) שהתפוח נופל לארץ.האם האיסיים כתבו את המגילות? התשובה לכך, בדיוק כמו התשובה לשאלה האם התפוח נופל לארץ – היא לא מושג או תיאוריה מדעית אשר יכולים להמשיך ולהתפתח עם התפתחות הידע האנושי (לכן, אליבא דקאנט אינסופים במהותם). התשובה לכך היא עובדה: כן או לא? כתבו או לא כתבו? ולכן כל הלהג הפסיאודו דראמטי שנשפך במאמר על תהליכי קבלה של תיאוריה מדעית פשוט מביך.

shohat
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי shohat » 04 אוקטובר 2009 13:05

כל זמן שכתבת "חביבתם של יוחאי, נחשון ופוסט מודניסטים" להבדיל מ"חביבתם של פוסט מודרניסטים כיוחאי ונחשון" אני מניח לזה.

Rafi
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי Rafi » 04 אוקטובר 2009 13:49

מושל, שאפו על הלהט. בכל מקרה ברור שלא מדובר על "תיאוריה מדעית", אלא על תיאוריה הנזקקת לאישוש וכו'.שותף לביקורת שלך על הפוסט-מודרניזם. יש לי עוד הרבה מה להגיד, אבל יש לי הרבה עבודה..

Rafi
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי Rafi » 04 אוקטובר 2009 13:49

מושל, שאפו על הלהט. בכל מקרה ברור שלא מדובר על "תיאוריה מדעית", אלא על תיאוריה הנזקקת לאישוש וכו'.שותף לביקורת שלך על הפוסט-מודרניזם. יש לי עוד הרבה מה להגיד, אבל יש לי הרבה עבודה..

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “"עוף טופיק" - עוף ואל תחזור”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים