לכל אלו שלא ראו ולא מתכוננים לראות את "בופור"

הריצטיול הופך להיות פופולרי. באתר יש חלק מיוחד המוקדש לריצות הטיול וזהו פורום התגובות לריצות הטיול
רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 26 מאי 2008 10:50

מסכים עם קובי חלקית.אני חושש שבאיזשהו מקום יוצרים ישראלים למדו שלצייר את ישראל בצורה ביקורתית בחו"ל זה משהו שקונה את הקהל שם.מצד שני, יתכן וזה מה שקונה את הקהל האירופאי כי מההכירות של האירופאים את ישראל, היצירות האלו נתפסות כיותר אותנטיות. על זה יש להוסיף את העובדה שהשירות הצבאי והמציאות הביטחונית בישראל הם גורמים מעצבים של החברה בישראל. ככה שיש בזה אולי קצת מן האמת, וזה רק צפוי שיהיו יוצרים ישראלים רבים שיבחרו להתייחס למציאות הזו ביצירה שלהם. מה שאולי קובי זיהה זה שאין מספיק סרטים ישראלים שמנסים לבוא מתוך עמדה שמציגה למשל בצורה מפורשת את השלילה שבאויב ואת העובדה שאנחנו עושים את מה שאנחנו עושים מאונס (הרי יש ישראלים שמחזיקים בעמדות כאלו - מדוע הם לא יוצרים קולנוע ...או מדוע הקולנוע שהם יוצרים לא זוכה ליחסי ציבור דומים).מעניין אם הפקה ישראלית כזו, גם אם היא תהיה מרשימה, תזכה להערכה דומה.

shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 26 מאי 2008 11:17

גרונר,לא יכול להיות שברשימה שלך לא מופיעות 10 הדקות הבלתי נשכחות של Gunnery Seargent Hartman. Full Metal Jacket:http://www.youtube.com/watch?v=t8Nf1MK7lts

Yuval
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Yuval » 13 יוני 2008 07:48

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>פולמן, בן מחזור שלי, נמלט אחרי שלושה חודשים מגדוד 51 להדרכה בגדוד 17 (בי"ס למ"כ), ונטו היה בכל שרותו הצבאי פחות מחודשיים בלבנון, מתוכם בקושי ארבעה ימים במצבי לחימה של ממש.האיש הוא ללא ספק במאי ויוצר מוכשר ביותר, אבל אם נעזוב את השיפוט האומנותי, אין לי ספק שלפחות עבור מי שהיה שם, הסרט יתברר כדוגמה מצויינת לחרטוטי צבא...<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>את זה מיימון כתב למעלה. אח"כ באו התגובות ואני מצטרף לדעתו של רובי (התגובה האחרונה שמעלי). הסרט הגיע כעת לאקרנים ואמש צפיתי בו. מיוחד. מרשים. מומלץ.בפורום הזה, כנראה רק מיימון יכול לומר האם הוא עדיין דבק באמירתו, האם זו בדייה או יתכן שאלו חוויות אישיות. באף מקום פולמן לא טוען, שהיה בלבנון/ביירות זמן רב. טראומה יכולה להמשך רק יום או שבוע.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 13 יוני 2008 15:02

אגב, אם גם הימין וגם השמאל תוקפים את הסרט (ראו קישור להלן) - יש סיכוי שהוא מאוזן...אולי נתארגן השבוע לראות אותו בקולנוע סמדר?http://www.nrg.co.il/online/5/ART1/746/054.html

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 13 יוני 2008 18:47

בואנה יוסי, אתה והמאוזן שלך ...עוד בסוף אני אוריד לך איזו כאפה.ונניח שהסרט מאוזן?האם זה אומר שהוא לא חוטא בשקרים?האם לבמאי של סרט שמתיימר להיות דוקומונטרי יש אחריות על להשמע מאוזן או שאולי עליו לנסות להשמע עד כמה שניתן נכון?העמדה שלי היא שבמידה והסרט "מאוזן" סביר שהוא חוטא בשקרים, חצאי אמיתות, ו\או התעלמות מעובדות בצורה מגמתית.אני גם אספר כאן על סרט אחר - "מינכן" של שפילברג.אני הייתי נוכח בהקרנה מיוחדת של הסרט בנוכחות של אסא כשר ושבתי שביט.בדיון על הסרט לאחר הקרנתו שביט הביע את מורת רוחו מהסרט באופן גלוי - החל באין ספור אי דיוקים בפרטים הקטנים ועד למסר שהסרט ניסה להעביר. שביט גם ידע להגיד שהמוסד הציע לסייע לצוות ההפקה ביעוץ והכוונה מקצועיים אך הצעה זו נדחתה על ידי המפיקים.אסא כשר ביטא עמדה דומה בצורה מתונה יותר. למשל הוא ביטא ביקורת לגבי הכתובית שמופיע בתחילת הסרט: "סרט זה מבוסס על אירועים אמיתיים" ...כתובית שבאה כביכול להסיר את האחריות של יוצרי הסרט על הצורך שלהם לדבוק בעובדות.אם אסכם את עמדתו של כשר בעניין אז הוא אמר שזה בולשיט. כי בסופו של דבר שפילברג ניכס לעצמו אירוע שהתרחש באמת, הוא התייחס לדמויות של אנשים שהיו חלק מהאירוע, והוא עשה מישמש אחד גדול מהכל לפי צרכיו. אי אפשר להתעלם מהעובדה שעבור רבים בעולם, "מינכן" של שפילברג זה המינכן היחידי שהם יכירו לעולם. ההצגה המעוותת (אפשר לאמר בעליל) של העובדות תשתרש כמציאות בעיני רבים שאינם בקיאים בפרטי הסיפור.האם אפשר לעשות משהו כנגד זה - כנראה שלא. רק כדוגמא אחת - בדיאלוג שמנהל אחד המחבלים הפלשתינאים הוא מסביר שהוא נלחם כנגד הכיבוש הישראלי וההתיישבות הישראלית על האדמה הפלשתינאית שהייתה אדמת אביו (...). להזכירכם, בשנת 1972 (אירועי מינכן) חמש שנים לאחר מלחמת ששת הימים, פרוייקט ההתנחלות הצטמצם בעיקר לסיני ורמת הגולן, והישובים הספורים שקמו ביהודה ושומרון היו רחוקים מישובים פלשתינאים. אשף ("אירגון שיחרור פלשתין") שהיה אחראי על אירועי מינכן קם ב כארגון שתכליתו להלחם ב"כיבוש הציוני" ב 1964 ...שלוש שנים לפני מלחמת ששת הימים.ואז קם בקהל אדם שניסה לסנגר על שפילברג ואמר שתפקידו של במאי שרוצה לתת תיאור אובייקטיבי הוא להציג אירועים בצורה מאוזנת. אותו אדם הוסיף שאפילו דיק צ'ייני ציין שלטעמו הסרט מציג את עמדת הצדדים בצורה מאוזנת.תרומתי לדיון הייתה שגם אם צ'ייני חושב שהסרט מציג את שני הצדדים בצורה מאוזנת, זה עדיין לא אומר שצ'ייני (שבקיא בפרטים) באמת חושב שהסרט נצמד לעובדות.

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 13 יוני 2008 18:54

ויוסי, אני מאוד בעד ללכת לסמדר.אם אתה רוצה אני יכול לשבת לידך ולהסביר לך את הסרט :)תקבעו את יום ההקרנה ...אני גמיש.

Rafi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Rafi » 13 יוני 2008 19:02

רובי, איזה מזל יש לי. בפעם הקודמת ש"נעצת את שיניך" ביוסי, סינגרתי עליך ואמרתי שהצגת עמדות מאוזנות - לא העלתי בדעתי שהעלבתי אותך.אבל אין מה לעשות, סרטים "מאוזנים" מוכרים כרטיסים. מאוזן במובן שעמדות שני הצדדים מוצגות באופן "אובייקטיבי". אולי נראה לנו שמינכן עשה לנו עוול בהצגת הדברים, מצד שני, שפילברג הצליח להציג את מורכבות הסכסוך בפני מיליוני אנשים שאין להם מושג על מה רבים שם במזרח-התיכון.

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 13 יוני 2008 19:11

רפי, אותה הטענה שלך לגבי זה שעמדותי מאוזנות נתפסה אז בעיני כהערה סארקסטית שמכוונת אלי, וכל זמן שראיתי אותה ככזו הייתי מוכן לקבל אותה. עכשיו שאני יודע שהתכנוות ברצינות גמורה למה שכתבת אז יש לך בעיה איתי.ובעניין חשיפת מורכבות הסכסוך הישראלי-פלשתינאי למיליונים: אז עכשיו במקום שלא יהיה להם בכלל מושג על מה רבים שם (כאן), יש להם מושג מעוות.לטעמי המצב השני גרוע מהראשון - כי יותר גרוע מאנשים שלא מבינים בנושא מסויים זה אנשים שלא מבינים בנושא מסויים אבל משוכנעים שהם כן.

קוביש
יצירת קשר:

הודעהעל ידי קוביש » 13 יוני 2008 20:05

יוסי כהמחברת יגיע לסמדר תקרא לי נלך ביחדלי אישית כבר נמאס מהז'אנר הלעוס עד זרה של סרטי מלחמת לבנון זה מפרנס את רודפי הגביעיםבקטגוריות..... אוופס זה הויכוח הנכון?

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 13 יוני 2008 20:22

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>יוסי כהמחברת יגיע לסמדר תקרא לי נלך ביחדלי אישית כבר נמאס מהז'אנר הלעוס עד זרה של סרטי מלחמת לבנון זה מפרנס את רודפי הגביעיםבקטגוריות..... אוופס זה הויכוח הנכון?<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>אני חושב ש"המחברת" כבר הגיע לסמדר.ואני עדיין ממליץ על וואלס עם בשיר.ראיתי כמה קטעים מתוכו ומדובר בהפקה ישראלית ששווה לצפות בה גם אם הסיפור הוא לא יותר מחצי פנטזיה.

קוביש
יצירת קשר:

הודעהעל ידי קוביש » 13 יוני 2008 21:13

בכל זאת לא בא לי

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 13 יוני 2008 21:17

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>בכל זאת לא בא לי<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>תבוא תבוא.נתפלח לסרט בחינם, המאנייק לא יראה מאיתנו גרוש.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 13 יוני 2008 21:30

רובי, אתה בחור אינטליגנט. נסה לחשוב מדוע אשף יוסד לפני 1967.אם אתה רוצה אני מוכן לתת לך רמז (אם יהיה לי זמן).

רובי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רובי » 14 יוני 2008 01:05

"נסה לחשוב מדוע אשף יוסד לפני 1967."...אמממ כדי להלחם בכיבוש הירדני על יהודה ושומרון והכיבוש המצרי בעזה על ידי פגיעה במטרות ישראליות????מספרים אגב שכבר באותם ימים יאסר ערפאת היה שר במקלחת את [url="http://www.betar.org.il/world/music/songs/musicfiles/Smol_Ha'Yarden.mp3"]<font color=blue>"שתי גדות לירדן"</font id=blue>[/url].הגיע הזמן לרענן את פינת ה"מתנגן ב iPod"

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “פורום ריצות הטיול של קובי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים